POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

SKLEP
Dzisiaj jest21.10.2021
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

F1L: o powrót do dziesiątki

18.03.2021 Autor: ŁJ Źródło: własne


Chrobry walczy o powrót do dziesiątki. W piątek rozpocznie się 21 kolejka Fortuna 1 Ligi, w której Pomarańczowo-Czarnych czeka mecz w Jastrzębiu. Spotkanie z GKS-em w sobotę o godz. 14.30. 

21 seria nie odbędzie się w całości w ten weekend. Z powodu zakażeń koronawirusem w zespole Puszczy Niepołomice, na środę 24 marca przełożono jej mecz z Radomiakiem Radom. To pierwszy tegoroczny przypadek przeniesienia meczu z powodów epidemiologicznych.

Nie jest za to pierwszą zmiana, jaka dokonała się w Odrze Opole. Po tym, jak w Koronie Kielce rozstano się z trenerem Maciejem Bartoszkiem, a w ŁKS-ie Łódź z trenerem Wojciechem Stawowym, z tą rolą w Odrze musiał pożegnać się Dietmar Brehmer. Zespół, którego przejmie teraz były zawodnik tego klubu, a ostatnio członek sztabu Piotr Plewnia, zostawił na ósmej pozycji. - To jednak nie wyniki sportowe były główną przyczyną tej decyzji - powiedział prezes Odry Tomasz Lisiński. Swoją konferencję poza klubem zorganizował też Dietmar Brehmer, nie kryjąc niezrozumienia podjętych działań i przedstawiając ich kulisy ze swojej perspektywy, więc obie strony idą swoimi drogami i nie robią tego w przyjaźni.

Odrę czeka teraz domowy mecz z Sandecją Nowy Sącz, która - odkąd w listopadzie objął ją Dariusz Dudek - poniosła tylko jedną porażkę. Piotr Plewnia, choć w przeszłości prowadził samodzielnie Odrę, zaczyna z wysokiego C.

Ciekawa sytuacja na dole, bo ostatnie Zagłębie Sosnowiec, przedostatnią Resovię Rzeszów i otwierającego tę trójkę GKS Bełchatów czekają pojedynki z samą górą. Pierwsi muszą poszukać niespodzianki w meczu z ŁKS-em, drudzy z samym liderem z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza, a GKS Bełchatów jedzie do Tychów. Najgorszą passę mają bełchatowianie, bo pozostają bez wygranej od 13 listopada, choć wiedząc o problemach rywala w defensywie (nie zagrają podstawowy bramkarz Konrad Jałocha oraz obrońca Bartosz Szeliga, a GKS Tychy z nimi w składzie ostatnio parokrotnie zachował czyste konto) z pewnością spróbują je wykorzystać. 

Głogowianie meczem z GKS-em Jastrzębie mają szansę ponownie zagościć w dziesiątce. Jeśli wygrają, przeskoczą pauzującą Puszczę. W ich zasięgu pozostaje też mający dwa punkty więcej i dziewiąty w tabeli Widzew Łódź, który w niedzielę na zakończenie 21 kolejki zagra w Olsztynie. 


21 kolejka Fortuna 1 Ligi:

Piątek, 19 marca
14.00 Odra Opole - Sandecja Nowy Sącz 
sędzia: Tomasz Wajda (Żywiec).

20.30 Górnik Łęczna - Korona Kielce  
sędzia: Mariusz Złotek (Stalowa Wola).

Sobota, 20 marca
12.40 Miedź Legnica - Arka Gdynia 
sędzia: Paweł Pskit (Łódź).

14.30 GKS Jastrzębie - Chrobry Głogów 
sędzia: Sebastian Krasny (Kraków).

15.00 Resovia - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 
sędzia: Sebastian Jarzębak (Bytom).

17.00 GKS Tychy - GKS Bełchatów 
sędzia: Jacek Małyszek (Lublin).

18.00 ŁKS Łódź - Zagłębie Sosnowiec 
sędzia: Artur Aluszyk (Szczecin).

Niedziela, 21 marca
12.40 Stomil Olsztyn - Widzew Łódź 
sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce).

Puszcza Niepołomice - Radomiak Radom przeł. na 24.03

Chrobry TV
więcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Platynowy

Business Club Złoty


Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

#
#