POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

SKLEP
Dzisiaj jest20.04.2021
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

CZW. 17.00: CHROBRY-GÓRNIK

01.04.2021 Autor: ŁJ Źródło: własne


Pod względem miejsca rywala w tabeli to najtrudniejszy od początku rundy mecz. O godz. 17.00 piłkarze Chrobrego zagrają na wyjeździe z wiceliderem Fortuna 1 Ligi Górnikiem Łęczna.

Po ostatnim występie (0:2 z Puszczą Niepołomice) głogowianie spadli na 12 pozycję, ale wciąż jedną kolejką mogą przesunąć się o kilka miejsc wyżej. Do ósmej lokaty tracą tylko trzy punkty. Zajmuje ją Miedź Legnica, więc dobrze byłoby przynajmniej zachować ten dystans, bo już 11 kwietnia legnicko-głogowskie derby, które tym samym nabrałyby rumieńców. 

W Łęcznej Chrobry nie zagra w pełnym zestawieniu. Za cztery żółte kartki musi pauzować Marcel Ziemann. Grający w podstawie Marcel był ostatnio ustawiany na lewej obronie, więc blok defensywny będzie musiał być zmodyfikowany. Dla trenera Ivana Djurdjevicia to nie jest jednak coś nowego, bo w każdej z ostatnich serii ktoś z zawodników nie mógł być brany pod uwagę: na dłuższy lub krótszy odcinek czasowy skład opuszczali Oliver Praznovsky, Tomasz Cywka, ostatnio też Damian Piotrowski, Mikołaj Lebedyński czy Kacper Bieszczad. Mimo tego Pomarańczowo-Czarni w pięciu tegorocznych pojedynkach zdobyli siedem punktów. Biorąc pod uwagę, że większość występów - cztery - odbyły się na wyjeździe, jest to niezły wynik i dodatkowo napawa optymizmem przed kolejną delegacją, na których Chrobry zdawał się czuć dobrze. To o tyle ważne, że "Górnicy" w tym sezonie tylko raz przegrali na swoim stadionie. Nastąpiło to dopiero 19 marca w meczu z Koroną Kielce (0:1). W dwóch innych zremisowali, a w aż ośmiu wygrali. Dodatkowo sześciokrotnie zachowywali czyste konto. 

Rywal Chrobrego, z jednej strony beniaminek, z drugiej jeszcze w 2017 roku będący w Ekstraklasie, sam najlepiej wie, że awans nie musi być czymś odrealnionym i skoro jest okazja, warto ją wykorzystać. Górnik taką szansę ma. Jest na drugim miejscu, za nim dwie porażki z rzędu - pierwszy taki okres w sezonie - i właśnie dlatego powinien być mocno zdeterminowany, aby nie dopuścić do kolejnej. Ostatnie 0:3 z Radomiakiem Radom nie wpłynęło na miejsce w tabeli, bo potknięcia Górnika nie wykorzystał ŁKS Łódź, ale drużyna z Łęcznej pewnie wolałaby nie kusić losu dalej. 

Spotkanie Górnik - Chrobry na żywo od godz. 17.00 w ipla.tv. 
 
 
 


O KLUBIE

Pełna nazwa: Górnik Łęczna Spółka Akcyjna (Górniczy Klub Sportowy Górnik Łęczna)
Rok powstania: 1979
Adres: Aleja Jana Pawła II 13, 21-010 Łęczna
Internet: www.gornik.leczna.pl (oficj.)
Barwy: zielono-czarne
Sukcesy: 
7 miejsce w I lidze (Ekstraklasa) - 2004/05 
1/4 finału Pucharu Polski - 2000/01 
1/2 finału Pucharu Ekstraklasy - 2006/07
Stadion: 
- pojemność - 7200
- oświetlenie - 1400 lx
- boisko - 105x68 m
 
Bramkarze: Maciej Gostomski (88), Adrian Kostrzewski (98), Jakub Nowaczek (02).
Obrońcy: Paweł Baranowski (90), Bartłomiej Kukułowicz (00), Leandro (83), Gabriel Matei (90), Tomasz Midzierski (85), Maciej Orłowski (94), Kamil Pajnowski (98), Kamil Rozmus (94), Jakub Zagórski (97).
Pomocnicy: Adrian Cierpka (95), Michał Goliński (00), Aleksander Jagiełło (95), Bartłomiej Kalinkowski (94), Igor Korczakowski (98), Sergiy Krykun (96), Michał Mak (91), Paweł Perdun (04), Marcin Stromecki (94), Karol Struski (01), Dawid Tkacz (05), Tomasz Tymosiak (93).
Napastnicy: Przemysław Banaszak (97), Aron Stasiak (99), Bartosz Śpiączka (91), Paweł Wojciechowski (90).
Trener: Kamil Kiereś. 
 

Tagi

Chrobry TVwięcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Platynowy

Business Club Złoty


Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

#
#