POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

SKLEP
Dzisiaj jest03.12.2021
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

Sebastian Górski trenerem rezerw

30.06.2021 Autor: ŁJ Źródło: własne


Jak co roku, w Akademii Piłki Nożnej Chrobrego doszło do rotacji trenerów pomiędzy poszczególnymi rocznikami. Na samą górę tej młodzieżowej piramidy, do zespołu rezerw, wchodzi teraz trener Sebastian Górski. Trener Jakub Wolny prowadzący drugą drużynę przez trzy ostatnie lata w nowym sezonie podejmie się szkolenia zespołu U-17.

Kilka lat temu drużyna rezerw prowadzona wówczas przez trenera Jarosława Helwiga awansowała do 4 Ligi i początkowo miała wyrobić sobie w niej bezpieczną pozycję, ponieważ wcześniejszy awans w 2010 roku zakończył się spadkiem po jednym sezonie. Cel udało się zrealizować, bo w pierwszych dwóch sezonach zajmowała miejsce w środku tabeli, a w trzecim była trzecia, choć z większą stratą do najlepszych. Wtedy dalszy rozwój drużyny powierzono trenerowi Jakubowi Wolnemu, który zostawia po sobie najmłodszy zespół w lidze, liczący się w walce o awans i kompletny od strony kadrowej. Rezerwy umocniły się w 4 Lidze, zajmując kolejno trzecie, czwarte i drugie miejsce z kilkupunktową stratą do lidera. To wszystko z najmłodszym składem, który wygrywał Pro Junior System. 
 
 
- To były trzy lata, a każde z nich inne. W pierwszym sezonie w zespole grało też wielu zawodników z pierwszej drużyny, w kolejnym już mniej, a w ostatnim w całości opierał się on na młodzieży. Udało nam się też wypracować oczekiwany styl polegający na dominacji, posiadaniu piłki czy bardzo wysokim podejściu do przeciwnika. Do pierwszego zespołu przebił się Dominik Piła, choć akurat on przechodził z juniorów, a nie rezerw. Debiutowali Adam Antochów, Mateusz Kulchawy i Maciej Diduszko. Teraz w lipcu treningi z pierwszą drużyną rozpoczną kolejni młodzi zawodnicy i mam nadzieję, że im się powiedzie - podsumował trener Jakub Wolny. 

Teraz trener Jakub Wolny przekaże swoje doświadczenia z seniorskiej piłki 16- i 17-latkom, natomiast współpracujący ostatnio z 18-latkami trener Sebastian Górski wchodzi do 4 Ligi. Właściwie razem z tymi 18-latkami, a to też sygnał, że ta drużyna będzie jeszcze młodsza niż w sezonach, w których wygrywała czwartoligową klasyfikację Pro Junior System.
- Postawimy jeszcze bardziej na młodzież i mam tu na myśli osiemnasto, siedemnasto i szesnastolatków. Kluczowe będzie to, aby ukierunkować myśli zawodników na to, że drugi zespół jest dla nich szansą, trampoliną do pierwszego zespołu i kolejnym krokiem do piłki zawodowej - powiedział trener Sebastian Górski.

Asystentem trenera Sebastiana Górskiego będzie trener Tomasz Trznadel. 

Trenerowi Jakubowi Wolnemu dziękujemy za wykonaną pracę, a nowemu sztabowi życzymy powodzenia. Więcej o dalszym funkcjonowaniu drużyny rezerw w kolejnym materiale. 

Tagi

chrobry2    rezerwy    sebastian gorski   

Chrobry TV
więcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Platynowy

Business Club Złoty


Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

#
#