POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

SKLEP
Dzisiaj jest03.12.2021
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

Nie zawsze piłkarz. Różne ścieżki rozwoju w klubie

01.07.2021 Autor: ŁJ Źródło: własne


W ostatnich latach szansę prowadzenia zespołu rezerw otrzymywały osoby mocniej związane z Chrobrym i Głogowem. Był Jarosław Helwig, ostatnio Jakub Wolny i tego kierunku nie zmienia nowy trener drugiej drużyny. Został nim Sebastian Górski. Wychowanek klubu chwilę po debiucie w trzecioligowym wtedy Chrobrym mocno postawił na rozwój szkoleniowy. Zaczynając od prowadzenia treningów najmniejszych dzieci przeszedł wszystkie szkoleniowe drabinki w Chrobrym, by po sezonie z drużyną U-18 awansować do rezerw i tym samym zadebiutować, jak przed laty, na seniorskim poziomie, tyle że już w innej roli. 

Sebastian Górski to jeden z klubowych przykładów na to, że nawet jeśli nie uda się spełnić piłkarskich marzeń z dzieciństwa, klub daje jeszcze inne możliwości rozwoju. Jedną z nich sam wybrał. 
-  Jestem w klubie od dziesiątego roku życia, kiedy odbyłem pierwszy trening w akademii. W wieku dwudziestu lat po debiucie w pierwszym zespole przekonałem się, że ze względu na słabe przygotowanie motoryczne nie osiągnę satysfakcjonującego mnie poziomu grając w piłkę. Zawsze jednak najbardziej interesowało mnie rozumienie gry, analizowanie i myślenie o możliwych boiskowych rozwiązaniach każdej sytuacji, a także to, jak najlepiej wykorzystać potencjał organizmu. W tamtym momencie bardziej cieszyła mnie ta druga możliwość, a wiedziałem, że im szybciej zaczną przygodę na ławce trenerskiej, tym lepiej. Stawiam na rozwój. To będzie już mój ósmy rok pracy jako trener w akademii. Przeszedłem z rocznikiem 2003 od najmłodszych kategorii wiekowych do juniora starszego. W międzyczasie wypuściliśmy dwóch zawodników - Michała do Legii, a Bartka do Śląska. Obecnie trener Djurdjević da szansę w okresie przygotowawczym trzem zawodnikom z tej grupy. Nieźle, ale najważniejszy krok pozostał do postawienia - opowiada Sebastian Górski.
 
 
Sebastian Górski zaczynał jako trener młodszej grupy Akademii Piłki Nożnej (2016 roku) 

Choć zadebiutuje na poziomie seniorskim, to już w poprzednich latach miał z nim styczności i zbierał cenne doświadczenia. 
- Miałem przyjemność pracować w pierwszym zespole z trenerem Mamrotem czy trenerem Nicińskim, co w połączeniu z pracą w akademii mocno mnie budowało. Zgodnie z założeniami nabrałem wielu doświadczeń związanych z rozwojem piłkarza i człowieka jako całości. Dziś jestem przygotowany, aby we współpracy ze wszystkimi w klubie pomóc najzdolniejszym zawodnikom z akademii osiągnąć maksymalnie wysoki poziom sportowy - dodaje. 
 
 
2019 rok - zwycięstwo w II Wojewódzkiej Lidze Juniorów Młodszych

Nie można powiedzieć, że w rezerwach nastąpi przewrót, bo to drużyna w ostatnich latach stale się rozwijająca i zyskująca na wartości w klubowej hierarchii. Trenerzy Jarosław Helwig i Jakub Wolny swoje zadania związane z tym postępem wykonywali, teraz za kolejne odpowie Sebastian Górski.
- Postawimy jeszcze bardziej na młodzież i mam tu na myśli osiemnasto-, siedemnasto- i szesnastolatków. Przy boku jednego czy dwóch bardziej doświadczonych zawodników otrzymają szansę. Gdyby jakiś czas temu nie dano jej Kacprowi Kozłowskiemu, to dziś nikt by o nim nie słyszał. Mamy świadomość, że to odważna decyzja, ale jedyna słuszna, jeśli myślimy o wychowankach w pierwszym zespole. W Chrobrym II Głogów grać będą najbardziej perspektywiczni zawodnicy z akademii bez względu na wiek. Wierzymy w tych chłopców i liczymy, że zrobią wszystko, aby tę szansę wykorzystać Celem będzie możliwie maksymalny ich rozwój, wprowadzenie ich do piłki na wyższym poziomie oraz dobra współpraca pomiędzy akademią i pierwszym zespołem. Uważam, że jesteśmy na dobrej drodze. Ważna w najbliższym okresie będzie też praca mentalna. Kluczowe będzie to, aby ukierunkować myśli zawodników na to, że gra w rezerwach to dla nich możliwa szansa i trampolina do pierwszej drużyny oraz piłki zawodowej - mówi S. Górski. 

Drugim trenerem w rezerwach będzie Tomasz Trznadel, który również przez wiele lat pozostaje związany z klubem. Karierę piłkarską w pomarańczowo-czarnych barwach zakończył w 2007 roku, po czym objął funkcję szkoleniowca pierwszej drużyny. W ostatnich latach był w kadrze szkoleniowej Akademii Piłki Nożnej i Szkoły Mistrzostwa Sportowego Chrobry Głogów. 

Start przygotowań do nowego sezonu w 4 Lidze zaplanowano na 19 lipca. Wcześniej, od 12 lipca, zawodnicy będą trenować według rozpisek i przy wykorzystaniu aplikacji do monitorowania wykonanej pracy. 24 lipca sparing z Dębem Przybyszów, a po nim wyjazd na tygodniowy obóz do Suchej Beskidzkiej (od 31 lipca), gdzie Pomarańczowo-Czarni rozegrają dwie kolejne gry kontrolne. 

  • 19 lipca - początek przygotowań
  • 24 lipca - sparing Chrobry II Głogów - Dąb Przybyszów
  • 31 lipca - początek obozu w Suchej Beskidzkiej

Tagi

Chrobry TV
więcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Platynowy

Business Club Złoty


Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

#
#