POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

Dzisiaj jest24.02.2020
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

Pt., 19.00: Chrobry-MKS Chojniczanka

18.10.2012 Autor: ŁJ Źródło: własne


Przed sezonem najczęściej wymieniana wśród głównych faworytów do awansu Chojniczanka Chojnice sprawdzi Chrobrego. Pojedynek drużyn, które w tabeli rozdzielają tylko 2 punkty, w piątek o godz. 19.00 w Głogowie.

Przed sezonem w Chojnicach doszło do sporych przeobrażeń, ale to nie zmieniło dobrej opinii o zespole. Przeciwnie, bo ściągnięte nazwiska automatycznie wywindowały Chojniczankę na czub zestawienia z szansami dla poszczególnych drużyn. Pomarańczowo-czarne barwy na żółto-biało-czerwone zamienił Kamil Sylwestrzak, który obecnie jest podstawowym zawodnikiem piątej ekipy rozgrywek. Podobnie, jak mający tylko 154 centymetry wzrostu, ale nadrabiający walecznością Marcin Garuch czy bramkostrzelny obecnie (6 goli) Marcin Orłowski. Dodać do tego jeszcze w przeszłości fetującego mistrzostwo Polski z Lechem Poznań Tomasza Mikołajczaka czy najlepszego strzelca rewelacji poprzedniego sezonu, Bytovii Bytów, Dawida Retlewskiego i mamy wyjaśnienie większości typów.

Początkowo jednak Chojniczance nie wiodło się najlepiej. Zespół seryjnie gubił punkty i zagnieździł się w dolnych rejonach tabeli.
- Tak naprawdę mamy nową drużynę, do której oszło aż 16 osób, więc naturalnie zgranie nie mogło przyjść od razu - tłumaczył przywołany wcześniej Kamil Sylwestrzak. Poparciem jego słów jest ostatnia forma zespołu z Chojnic. Remis, wygrana, wygrana, kolejna wygrana, i jeszcze jedna, porażka i… znów zwycięstwo. Tą porażką okazał się być wyjazd do Kalisza, gdzie miejscowa Calisia wykorzystała w zasadzie jedyny celny strzał na bramkę rywala - rzut karny. Podopieczni Mariusza Pawlaka odbili się od tego w budującym stylu - przed tygodniem nie mieli wprawdzie łatwej przeprawy z czerwoną latarnią ligi, czyli Elaną Toruń, ale pokonali ją golem w… czwartej minucie doliczonego czasu gry. Nic więc dziwnego, że o gorszym początku szybko zapomniano, bo szybko zbliżono się do czuba tabeli. Dziś Chojniczanka jest piąta. Tracąc do lidera 6 punktów wciąż musi jednak gonić, ale nie mogąc przy tym zapominać o tym, kto i co za plecami. Będący ósmy w stawce Chrobry jest w tyle tylko o dwa punkty. Nieznacznie, więc to zapowiada spore emocje w piątkowy wieczór na Wita Stwosza.

Szkoleniowcy obu ekip nie będą mogli liczyć na wszystkich swoich podopiecznych. W Chojniczance ma zabraknąć najstarszego Roberta Bednarka, Daniela Ferugi i Jakuba Kapsy. Większy ból głowy ma jednak Ireneusz Mamrot, który jedenastkę musi układać ze składu bez Michalca, Odrzywolskiego, Sędziaka, Ulatowskiego, Augustyna i być może także Wana.

Przypominając sprawy organizacyjne: koszt pojedynczego biletu w dniu meczu to 12 zł. Osobom od 7 do 13 roku życia przysługuje jednak wejściówka w cenie 1 zł, a jeszcze młodsi wchodzą za darmo. Od 8.00 do 15.00 bilety będą dostępne w kasach pływalni Chrobry, a przed 18.00 w kasach stadionu. Obecnych na meczu kibiców uprzejmie prosimy o zajmowanie miejsc wg. przypisanej do biletu numeracji. Serdecznie zapraszamy!

O KLUBIE

Pełna nazwa: Miejski Klub Sportowy Chojniczanka 1930 Chojnice
Rok powstania: 1930
Adres: Mickiewicza 12, 89-600 Chojnice
Kontakt: (52) 397 50 01; sekretariat@mkschojniczanka.pl
Internet: www.mkschojniczanka.pl (oficj.), www.chojniczanka.pl (nieoficj.)
Barwy: żółto-biało-czerwone
Sukcesy:
- 8. miejsce w II lidze - 2010/11
Stadion:
- Stadion Miejski Chojniczanka 1930
- pojemność - 3500 miejsc
- oświetlenie - brak
- boisko - 100 m x 68 m
 
Bramkarze: Maciej Krakowiak (92), Rafał Misztal (84).
Obrońcy: Robert Bednarek (79), (91), Michał Markowski (90), Kamil Sylwestrzak (88), Michał Szałek (88), Norbert Piszczek (93), Dominik Lenart (92).
Pomocnicy: Mateusz Dziubek (91), Krystian Feciuch (89), Daniel Feruga (88), Marcin Garuch (88), Paweł Iwanicki (84), Jakub Kapsa (91), Damian Rysiewski (92).
Napastnicy: Tomasz Bejuk (88), Tomasz Mikołajczak (87), Marcin Orłowski (88), Dawid Retlewski (92).
Trener: Mariusz Pawlak.

Chrobry TV


więcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Złoty

Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

Przyjaciele

#
#