Dzisiaj jest27.09.2021

Wygrana z przekonaniem

21.07.2021 Autor: ŁJ Źródło: własne

W drugim meczu sparingowym Chrobry zaprezentował się z dobrej strony i pokonał Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:0. Wynik spotkania otworzył Dominik Dziąbek, a rezultat podwyższył Dennis van der Heijden, który tym samym zdobył pierwszego gola w pomarańczowo-czarnych barwach.

Do składu Chrobrego powrócił Mikołaj Lebedyński, który z powodu urazu był nieobecny w kadrze na wcześniejszy sparing z Chojniczanką Chojnice. Z tego samego powodu dziś zabrakło jednak Marcela Ziemanna. Jego miejsce na lewej obronie zajął w drugiej połowie nowy piłkarz Pomarańczowo-Czarnych, którym przed meczem został Adam Banasiak.

Pierwsza bramka padła w 40 minucie. W końcówce pierwszej połowy głogowianie osiągnęli przewagę i potrafili ją udokumentować. Mocną piłkę na Dominika Dziąbka posłał Michał Ilków-Gołąb, a młody pomocnik Chrobrego z kilkunastu metrów skutecznie wykończył tę akcję.

Dobrze skończyła się pierwsza część i dobrze zaczęła druga. Wtedy otrzymujący podanie od Mikołaja Lebedyńskiego Dennis van der Heijden pokazał się w szesnastce z dość nieoczywistej strony i bardzo spokojnie przelobował golkipera Podbeskidzia. Od 48 minuty Chrobry prowadził 2:0 i tego prowadzenia do samego końca nie oddał, utrzymując je w przekonujący sposób. Tym samym w drugiej grze kontrolnej odniósł pierwsze zwycięstwo.

W następnym i zarazem ostatnim sprawdzianie głogowianie zmierzą się z Miedzią Legnica. Spotkanie odbędzie się w sobotę o godz. 17.00 w Legnicy. Po nim pozostanie odliczać ostatnie dni pozostające do ligowej inauguracji.