POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

SKLEP
Dzisiaj jest07.12.2021
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

Nasz rywal: Wieczysta Kraków

28.09.2021 Autor: ŁJ Źródło: własne


W środę o godz. 15.30 Chrobry zainauguruje rywalizację w Fortuna Pucharze Polski. Wieczysta Kraków, rywal z 4 Ligi, tylko w teorii uchodzi za takiego odstającego na kilka klas. Kadra z byłymi reprezentantami Polski i trenerem Franciszkiem Smudą czy siedziba drużyny z miejscami do odnowy biologicznej, w tym sauną, czy pomieszczeniami, które w dużych klubach mają „kitmani” zdecydowanie przerastają czwartoligowy poziom. Widać to też po wynikach.


Bez porażki od ponad roku

Po 10 rozegranych kolejkach 4 Ligi Wieczysta jest liderem w swojej grupie i już na tym etapie ma sześć punktów więcej od Unii Oświęcim. Zespół trenera Franciszka Smudy nie poniósł ani jednej porażki i tylko w jednym spotkaniu zremisował (2:2 na wyjeździe z Orłem Ryczów). W większości kolejek wygrywał różnicą kilku goli, a inauguracja z 16:0 to taki znak rozpoznawczy Wieczystej, która z uwagi na silną kadrę tylko w teorii może uchodzić za czwartoligowca. Poziom niżej w ubiegłym sezonie zaliczyła 100 procent zwycięstw, wygrywając Klasę Okręgową z 16 punktami przewagi. Zero porażek na koncie miała też w sezonie 2019/20, który nie został dokończony przez pandemię. Ostatniej ligowej porażki należy doszukiwać się w sezonie 2018/19 - w czerwcu 2019 Wieczysta przegrała z TS Węgrzce 1:3. Ostatniej ogółem - w lipcu 2020 roku, kiedy to  po serii rzutów karnych przegrała z Podhalem Nowy Targ w ramach finału wojewódzkiego Pucharu Polski.
 
 
fot.: Fortuna - Zakłady Bukmacherskie Youtube 
 

Duże wydarzenie

Najwyższym poziomem ligowym, na jakim rywalizowała Wieczysta jest póki co 4 Liga. Ambicje klubu sięgają jednak wyżej. Sam trener Franciszek Smuda w dokumencie o klubie mówił, że brakuje mu jednego występu do 500. w Ekstraklasie, a właściciel dopowiada, że być może dokona tego w barwach krakowskiego klubu. Szybsza droga do jeszcze mocniejszego zaistnienia w piłkarskim środowisku wiedzie przez Puchar Polski, z którego zespół zdaje się korzystać. Wygrał wojewódzką rywalizację i po raz pierwszy przystąpi do gry na szczeblu centralnym. Pod tym względem środowy mecz jest dla klubu dużym wydarzeniem.
 
fot. kswieczysta.com
 

Wszyscy w grze

W ostatnim, sobotnim meczu w Wieczystej zagrali wszyscy jej najbardziej rozpoznawalni zawodnicy i tego samego można spodziewać się w środę. Od początku wystąpili Radosław Majewski, Sławomir Peszko, Łukasz Burliga, Jakub Bąk czy były piłkarz Chrobrego Seweryn Michalski (wszyscy mają łącznie ponad 700 meczów w Ekstraklasie) i większość z nich zdobywała bramki: Sławomir Peszko dwie, a Radosław Majewski z Jakubem Bąkiem po jednej.

Wieczysta Kraków - Wiślanka Grabie 5:0 (3:0)
Peszko 7, 39, Frańczak 36, Bąk 85, Majewski 90 (k)
Wieczysta: Plewka - Jampich, Michalski, Frańczak, Kumah (71 Linca), Pietras (62 Krasuski), Bąk, Burliga (46 Guzik), Majewski, Misak (77 Piejak), Peszko (62 Szewczyk).
 
 
fot. (główne): kswieczysta.com

Tagi

Chrobry TV
więcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Platynowy

Business Club Złoty


Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

#
#