Dzisiaj jest23.10.2021

Ważny dla układu w tabeli

13.10.2021 Autor: ŁJ Źródło: własne

Po dwutygodniowej przerwie Chrobry wraca do rywalizacji o punkty i od razu na ważny dla układu tabeli mecz. W sobotę o godz. 12.40 zmierzy się na wyjeździe z Resovią Rzeszów, która jest tuż za naszą drużyną z trzypunktową stratą.

Był trudny, ma być lepszy

Pierwszy sezon w Fortuna 1 Lidze był dla Resovii Rzeszów trudny. Walczyła w nim o utrzymanie i ostatecznie zajęła 16 miejsce, które - gdyby nie jeden spadkowicz - oznaczałoby degradację. Już w przerwie zimowej zespół dozbrajano, kontynuując ten proces w przerwie letniej wykonano kilkanaście ruchów w jedną i drugą stronę, a efekcie zespół trenera Dawida Kroczka wymieniano wśród tych, które mogłyby powalczyć o baraże. Na teraz Resovia jest 11 w tabeli i do tych baraży traci siedem punktów, więc nie jest to dystans niepozwalający myśleć o jego zniwelowaniu.

Przełamanie przed Chrobrym

Położenie Resovii w tabeli byłoby lepsze, gdyby nie ostatni miesiąc. Na początku września rzeszowianie pokonali ŁKS Łódź 3:0, by następnie w lidze ponieść trzy porażki z rzędu (w tym 2:4 z walczącym o utrzymanie Stomilem Olsztyn) i jedną w Pucharze Polski. Tuż przed pojedynkiem z Chrobrym zdołali się przełamać. W ostatniej kolejce wygrali z Zagłębiem Sosnowie 1:0. - Cieszę się, że zagraliśmy skutecznie w obronie. Zawodnicy pokazali przede wszystkim ogromne serce i wolę zwycięstwa. W kilku meczach graliśmy nieźle, a brakowało punktów. Teraz nie był to wybitny nasz występ, ale nadrobiliśmy wieloma cechami - mówił trener Dawid Kroczek po spotkaniu w Sosnowcu, w którym to rywale mieli 62 procenty w utrzymaniu się przy piłce i trzy celne strzały przy dwóch Resovii.

Kłopoty z przodu

Resovię dotknęły ostatnio kłopoty w ofensywie. W ostatnich czterech meczach zdobyła tylko dwie bramki. Obie strzelił ten sam piłkarz, urodzony w Wałbrzychu Dawid Kubowicz (sezonie 2012/13 w barwach Górnika rywalizował przeciwko Chrobremu), w tym jedną z rzutu karnego.

Trzeci raz z Resovią

Do tej pory odbyły się tylko dwa mecze Resovii z Chrobry, oba w ubiegłym sezonie. W grudniu 2020 roku Pomarańczowo-Czarni wygrali u siebie 3:0 (bramki Maksymiliana Banaszewskiego, Patryka Bryły i Tomasza Cywki), a rewanżu to rywale triumfowali 1:0 (gol Bartosza Jarocha).