Dzisiaj jest23.10.2021

REZERWY: rozstrzygnęły dopiero rzuty karne

13.10.2021 Autor: ŁJ Źródło: własne

Dopiero seria rzutów karnych zadecydowała o awansie do finału okręgowego Pucharu Polski w zaciętym meczu Chrobrego II Głogów z Miedzią II Legnica. Po 90 minutach było 1:1. Wtedy minimalnie lepiej jedenastki wykonywali legniczanie, wygrali je 5:4 i przeszli do finału. Młodzi zawodnicy Chrobrego zebrali jednak kolejne cenne, nowe doświadczenie i należą im się brawa za wyrównaną rywalizację z trzecioligowcem.

Chrobry zaczął ten mecz z dużym zaangażowaniem i miał dzięki temu dwie bardzo dobre okazje na objęcie prowadzenia. Żadnej jednak nie wykorzystał, co zrobili rywale, którzy w 24 minucie strzelili na 0:1.

Pomarańczowo-Czarni walczyli do końca i w efekcie w drugiej połowie doprowadzili do wyrównania. W 71 minucie gola bezpośrednio z rzutu wolnego zdobył Eryk Pieczarka.
Obie strony miały więcej okazji i równie dobrze wynik mógł być bardziej okazalszy bramkowo, ale po 90 minutach mieliśmy 1:1 i serię jedenastek.

Konkurs rzutu karnych był tak samo zacięty, jak 90 minut regulaminowego czasu gry. Chrobry pomylił się tylko raz, gdy bramkarza rywali nie pokonał Miłosz Jandziak. Stuprocentową skuteczność miała Miedzianka, która wygrała 5:4 i zagra w finale.

Drugi Chrobry na tym meczu nie kończy emocji związanych z grą o stawkę. Już w sobotę w Złotoryi mecz z liderującym w 4 Lidze Górnikiem, który zadecyduje o prowadzeniu w tabeli.

CHROBRY II GŁOGÓW - MIEDŹ II LEGNICA 1:1 (0:1) k. 4:5

0:1 Andrzejewski 24
1:1 Pieczarka 71

CHROBRY II: Michalak - Malczuk, Zarówny, Wawrzyniak, Jandziak, Pieczarka, Galas (66 Jurgo), Zygmunt (68 Bartecki), Antkowiak (60 Marciniak), Krawiec, Jóźwiak (66 Siudak).

MIEDŹ: Madaliński - Rajnisz, Wisiński, Lewandowski, Niewiadomski, Mamis (46 Żarkowski), Burgering (86 Chmielewski), Vinicius Veneranda, Werick Caetano, Andrzejewski, Maciejewski.

ŻÓŁTE KARTKI: Siudak, Wawrzyniak - Andrzejewski, Niewiadomski, Werick Caetano.