POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

SKLEP
Dzisiaj jest07.12.2021
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

NAJ derbów z Miedzią

19.10.2021 Autor: ŁJ Źródło: własne


Pierwsze miały miejsce w 1975 roku, ostatnie pół roku temu temu. W piątek 57. ligowe derby, które trwają kilkadziesiąt lat i po takim czasie mają swoje „naj”.


NAJwięcej występów w derbowych pojedynkach w pomarańczowo-czarnych barwach zanotował Michał Ilków-Gołąb. Nasz boczny obrońca w kwietniu tego roku w derbach zagrał po raz jedenasty. Michał w przeszłości występował też w Miedzi Legnica, a dorzucając do tego jego bilans z Legnicy, przed nim już 14. derby Chrobrego z Miedzią.
 
 
NAJwyższe zwycięstwo Chrobry odniósł w sezonie 2014/15, pokonując na swoim stadionie „Miedziankę” 3:1. I tak nie jest ono szczególnie okazałe, ale w historii derbowych spotkań trudno o takie. Najczęściej mecze kończą się remisem lub na styku. Podział punktów albo wygrana któregoś z zespołów różnicą jednego gola miała miejsce aż 39 razy.

NAJwięcej bramek w ligowych meczach przeciwko Miedzi zdobył Jarosław Helwig, który w latach 90-tych i 00 czterokrotnie zmuszał golkiperów Miedzi do kapitulacji. Co ciekawe, podobnie jak mający najwięcej derbowych występów Michał Ilków-Gołąb, „Hellas” również grał dla obu klubów.

NAJlepszy moment to wątek bardziej subiektywny, ale - choć mecze derbowe wielokrotnie dostarczyły dużo emocji - przynajmniej w czołówce najchętniej wspominanych wygranych Chrobrego pozostaje ta z sezonu 2016/17, bo o niej zadecydował „moment”. Tuż przed końcowym gwizdkiem w Legnicy utrzymywał się remis 1:1. W doliczonym czasie Chrobry wywalczył rzut wolny, po którym gola w bezpośredni sposób zdobył Mateusz Machaj i tym zapewnił drużynie komplet punktów. Sędzia już nie wznowił gry.

 

 
Moment przed wykonaniem rzutu wolnego przez Mateusza Machaja...
 
... i jeden z momentów już po strzale Machaja
 
NAJmłodszy strzelec to Paweł Woźniak, który strzelając Miedzi bramkę meczu z 1996 roku miał dokładnie 17 lat, 10 miesięcy i 13 dni. Tamto spotkanie wygrali jednak legniczanie 3:2. 

 

Tagi

derby    miedz legnica   

Chrobry TV
więcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Platynowy

Business Club Złoty


Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

#
#