POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

SKLEP
Dzisiaj jest07.12.2021
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

27 drużyn, 29 trenerów, 170 godzin treningów

18.11.2021 Autor: ŁJ Źródło: własne


27 drużyn w siedemnastu rocznikach, w tym Piłkarskie Przedszkole w kategorii U-5, trzy młodzieżowe zespoły w ligach seniorskich, włącznie z zespołem kobiet, 29 trenerów szkolących dzieci i młodzież, tygodniowo ok. 170 godzin treningów i do kilkudziesięciu meczów w rozgrywkach ligowych tygodniowo. To Akademia Piłki Nożnej Chrobrego Głogów, która przy współpracy ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego Chrobry konsekwentnie się rozwija i rozbudowuje swoje struktury. Kolejny krok w stronę jeszcze większego skoncentrowania się na szkoleniu młodzieży oraz podniesienia jakości współpracy z rodzicami wykonano wraz z początkiem obecnego sezonu.
 

W sezonie 2021/22 aż 16 drużyn zostało zgłoszonych przez klub do 15 rozgrywek ligowych w różnych kategoriach wiekowych. Spośród nich, trzy młodzieżowe zespoły biorą udział w rozgrywkach seniorskich. Jeszcze bardziej odmłodzono rezerwy Chrobrego rywalizujące w 4 Lidze, w Klasie B zadebiutował Chrobry III z zawodnikami U-19, a w 3 Lidze drużyna kobiet. Dodatkowo Chrobry posiada 10 zespołów selekcyjnych w kategoriach od U-6 do U-10 oraz najmłodszy U-5 jako Piłkarskie Przedszkole, a naborowa grupa sekcji kobiecej została zgłoszona do Ligi Okręgowej Młodzików. 
- Dzisiejsze standardy i oczekiwania w stosunku do szkolenia młodych zawodników wymagają od naszej akademii podejścia jeszcze bardziej profesjonalnego, stwarzania jeszcze lepszych warunków treningowych i monitorowania rozwoju zawodników. Sam efekt finalny treningu to zbiór wydarzeń, spotkań i decyzji, które maja miejsce w klubie. To praca, która nie jest widoczna, ale znajduje odzwierciedlenie w funkcjonowaniu Akademii - mówi koordynator Akademii Piłki Nożnej Chrobrego Grzegorz Nowak
 

To spowodowało, że klub postanowił rozbudować działy odpowiadające za funkcjonowanie i dalszy postęp całej Akademii. Wcześniej zatrudniono Specjalistów ds. Logistyki i ds Administracji: Marcina Marciszaka i Mateusza Rozmusa, a niedawno Koordynatorów U-11 - U-15 oraz U-16 - U-21: Przemysława Skarpińskiego i Sebastiana Górskiego, w ten sposób zawężając obszary obserwacji trenującej młodzieży. Dzięki temu, wraz z Koordynatorem ds. Szkolenia APN Grzegorzem Nowakiem, mogą jeszcze większą uwagę poświęcić rozwojowi młodych zawodników.

Akademia Piłki Nożnej ściśle współpracuje ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego Chrobry. W rozgrywkach ligowych w kategoriach U-11 - U-19 oraz w 4 Lidze i w Klasie B barwy klubu reprezentują uczniowie SMS. Nauka w szkole sportowej powoduje, że większą liczbę godzin mogą poświęcić na treningi piłkarskie i stały rozwój. Dodatkowo do klubu chętnie dołączają wyróżniający się zawodnicy z innych miejscowości. To właśnie w Głogowie dostrzegają szansę na odniesienie sukcesu, wiedząc, że w naszym mieście mają do dyspozycji szkołę z internatem, odpowiednio dużą liczbę godzin treningowych, opiekę wykwalifikowanej kadry, udział w najsilniejszych ligach na Dolnym Śląsku i rozbudowaną bazę sportową.
 

OBECNA STRUKTURA  

 
Po obecnym sezonie widzimy efekty współpracy klubowej Akademii ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego Chrobry. Dominik Piła stał się podstawowym młodzieżowcem w pierwszej drużynie i młodzieżowym reprezentantem Polski, w pierwszoligowym zespole zadebiutował Maksym Iwanowicz, a Chrobry U-15 rywalizuje o awans do Centralnej Ligi Juniorów. 
 
 
Mówi dyrektor klubu Zbigniew Prejs: - Rok temu dokonaliśmy generalnych zmian w strukturach grup selekcyjnych, teraz musieliśmy dokonać kolejnego skoku jakościowego, dlatego wprowadziliśmy specjalisty system księgowy rejestrujący zawodników oraz nowe osoby odpowiadające za organizację turniejów i całej logistyki, włącznie z transportem, oraz za administrację. Wszystko po to, aby kontakt z rodzicami był na jak najwyższym poziomie. Kolejnym krokiem było dostosowanie grup młodzieżowych do aktualnych warunków. Grupy stały się liczne i ich organizacja wymagała jeszcze większej jakości. Przy współpracy z dyrektorem sportowym Szkoły Mistrzostwa Sportowego Chrobry Jarosławem Wielgusem dokonaliśmy pełnej analizy i na jej podstawie widzieliśmy, że potrzebujemy dodatkowych koordynatorów, którzy będą mieć nadzór nad rozwojem zawodników. Te osoby wkrótce będą mieć swoje biura w klubie, a jako stali pracownicy mogą na bieżąco zajmować się sprawami szkoleniowymi. 

Chrobry TV
więcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Platynowy

Business Club Złoty


Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

#
#