POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

SKLEP
Dzisiaj jest07.12.2021
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

Najtrudniej poza Głogowem

24.11.2021 Autor: ŁJ Źródło: własne


Chrobry nie poszedł za ciosem po dobrym występie ze Stomilem Olsztyn i przegrał na wyjeździe z Zagłębiem Sosnowiec 2:3. Pomarańczowo-Czarnym nie leży gra poza Głogowem, gdzie nie wygrali od sierpnia. Dobrze więc, że w tym roku jeszcze trzy występy i wszystkie na Wita Stwosza. 

Pierwsza połowa nie była udana dla Chrobrego. Lepsze wrażenie sprawiali gospodarze i ich przewaga systematycznie rosła. W 19 minucie zdobyli pierwszego gola. W pole karne ruszył Maksymilian Banaszewski, mimo kontaktu z piłką, nie wybił jej żaden z zawodników Chrobrego, co sam Banaszewski wykorzystał i pokonał Rafała Leszczyńskiego. Był to pierwszy gol  byłego zawodnika Chrobrego, akurat w spotkaniu z byłym klubem.  
W 28 minucie głogowianie oddali pierwsze uderzenie w stronę bramki Zagłębia. Po wrzutce Michała Ilkowa-Gołąba próbował strzelić Hubert Turski, lecz nie trafił w światło. Był to zarazem jedyny strzał Pomarańczowo-Czarnych w tej odsłonie. 
Swoje szanse miało za to Zagłębie. W 29 minucie nabiegający na dalszy słupek po dośrodkowaniu z lewej strony Szymon Pawłowski trafił w boczną siatkę, ale po kolejnych siedmiu minutach cieszył się z gola. Sosnowiacznie przeprowadzili wtedy szybką, składną akcję niemal przez całe boisko. Już w szesnastce futbolówkę do Szymona Pawłowskiego wycofał Szymon Sobczak, po czym Pawłowski podwyższył prowadzenie swojej drużyny. A w 45 minucie, po wcześniejszej stracie Chrobrego na własnej połowie i wyjściu na czystą pozycję, wstrzelił się po raz drugi i było już 3:0… 

Po zmianie stron, w 53 minucie Marcel Ziemann z nieoczywistej do tego pozycji zdecydował się na strzał i z dobrych kilkunastu metrów pokonał golkipera Zagłębia. Było 3:1, a kolejny impuls poszedł z ławki, bo chwilę później trener Ivan Djurdjević dokonał aż czterech w jednym momencie zmian, posyłając do walki Roberta Mandrysza, Dominika Dziąbka, Mateusza Machaja i Dennisa van der Heijdena. 
Chrobry przejął inicjatywę, ale z czasem już nie była tak wyraźna, jak na gorąco po golu Marcela. W 67 minucie spróbowało więc Zagłębie, a po groźnym uderzeniu Szymona Pawłowskiego futbolówkę skutecznie zblokował Maksym Iwanowicz. W 82 minucie po dośrodkowaniu Mateusza Machaja nieznacznie niecelnie główkował Mavroudis Bougaidis. Wydawało się, że na tym będzie właściwie koniec, a jednak piłkarze Chrobrego zebrali się w sobie i zamierzali wykorzystać tych kilka minut. W 86 minucie po krótko rozegranym rzucie rożnym, wrzutce Marcela Ziemanna i zgraniu Michała Ilkowa-Gołąba, do 3:2 doprowadził Michał Rzuchowski. Wszystkie emocje przeniosły się na doliczony czas gry. Remis w ostatniej minucie mógł zapewnić decydujący się na strzał zza szesnastki Michał Rzuchowski, lecz piłka poszybowała ponad poprzeczką. Chrobry przegrał z Zagłębiem 1:3.

W najbliższą sobotę o godz. 12.40 Chrobry zmierzy się u siebie z Arką Gdynia. 

Chrobry TV
więcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Platynowy

Business Club Złoty


Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

#
#