POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

SKLEP
Dzisiaj jest07.12.2021
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

Arka na początek domowej serii

25.11.2021 Autor: ŁJ Źródło: własne


Chrobry rozpoczyna serię meczów u siebie. Pierwszym w tej serii rywalem jest Arka Gdynia, nad którą Chrobry odniósł w sierpniu pierwsze zwycięstwo od 1994 roku. Patrząc na tabelę ciężko o typ, jakim wynikiem zakończy się 16. ligowy pojedynek obu drużyn, bo w tabeli są bliżej siebie. Arka przy jednym meczu więcej ma cztery punkty przewagi.Chrobry dobry u siebie, Arce nie idzie na wyjazdach

Statystycznie wygląda to obiecująco, bo Chrobry jest zespołem własnego boiska (grając na stadionie głównym, nie wliczając w to spotkań na drugiej płycie i w Polkowicach, nie przegrał od marca). Arka natomiast poniosła sześć wyjazdowych porażek, tyle samo, co... Chrobry, a poza tą dwójką nikt w lidze nie ma ich na koncie więcej. Gra poza swoim stadionem mocno ciąży gdynianom w ostatnim czasie, bo za drużyną dwa takie mecze z rzędu i oba nie przyniosły ani jednego punktu. Arka przegrała w Nowym Sączu 1:3, a następnie w Sosnowcu 0:1. Po raz ostatni na wyjeździe wygrała 26 października w Pucharze Polski (1:0 z Lechia Dzierżoniów), a w lidze 4 października (5:1 z GKS-em Jastrzębie).

Mecz z jednym golem?

W ostatnim sezonie Chrobry rywalizował z Arką najpierw trenera Ireneusza Mamrota (1:1), następnie trenera Dariusza Marca (0:3), w tym po raz drugi z ekipą Marca (2:0), teraz jednak zmierzy się z zespołem prowadzonym przez trenera Ryszarda Tarasiewicza. Nowy szkoleniowiec gdynian pracę rozpoczął 19 października, a jego dotychczasowy bilans wynosi 3 - 0 - 3. Kiedyś trener Tarasiewicz powiedział, że woli wygrać 1:0 zamiast na przykład 4:3, a tak się składa, że w tym bilansie aż cztery spotkania zakończyły się na maksymalnie jednym golu którejś ze stron.

Zagramy po raz 16. w lidze

Wygrywający z Arką w sierpniu Chrobry odniósł swoje pierwsze zwycięstwo z tym zespołem od 1994 roku. Ogółem ma ich pięć, Arka o jedno więcej. W lidze odbyło się do tej pory 15 spotkań, a w sezonie 2017/18 dodatkowo zespoły zmierzyły się w dwumeczu Pucharu Polski (Arka wygrała 2:0 w pierwszym pojedynku, w rewanżu było 1:1).
  • Zwycięstw Chrobrego: 5
  • Remisów: 4
  • Zwycięstw Arki: 6
  • Bramki Chrobry-Arka: 13:14


Chrobry TV
więcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Platynowy

Business Club Złoty


Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

#
#