POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

SKLEP
Dzisiaj jest21.01.2022
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

Cofnęliśmy się do dawnych lat

28.11.2021 Autor: ŁJ Źródło: własne


Kilka tygodni temu zakończyliśmy już szóstą edycję projektu Trener Osiedlowy z bezpłatnymi zajęciami na przyszkolnych boiskach. Jest on ważny dla klubu nie tylko ze sportowego, ale przede wszystkim społecznego punktu widzenia. Chrobry Głogów ma za zadanie zarażać sportowym trybem życia i być klubem wszystkich mieszkańców, także dzieciaków, które niekoniecznie bardziej profesjonalnie uprawiają sport w klubie, ale na swoim osiedlu mają boisko i po szkole lubią na nie zajść. Pamiętacie? Tak spędzało się czas wolny w latach 90-tych, dlatego na haśle przewodnim „dzieciństwo jak za dawnych lat” przeszliśmy przez niemal siedem miesięcy trwania projektu, który jest finansowany ze środków Gminy Miejskiej Głogów. To był super czas, jak lata temu!
 
 
 
 
 
 
Skoro osiedle, to musiało być coś bardzo charakterystycznego dla amatorskiego sportu w blokowiskach. Przeprowadziliśmy drugą edycję Ligi Osiedlowej - piłkarskich rozgrywek, do których przystąpiły podwórkowe zespoły. Dzieciaki zmontowały swoje teamy, nadały im nazwy i włączyły się do gry pośród bloków, ale z zasadami przypominającymi profesjonalne ligi. Były kolejki, tabele, meczowe protokoły, klasyfikacje strzelców, kartki, porażki i zwycięstwa.  Smak tych ostatnich najbardziej poczuli zawodnicy Niepokonanych z SP8 i Parkowców z SP7. Te zespoły wygrały zmagania w swoich kategoriach wiekowych, kolejno U-12 i U-16. Łącznie rywalizowało ze sobą 13 ekip, czyli ponad setka dzieciaków.
 
 
 
 
 
 
Tak samo wysoka frekwencja towarzyszyła cyklicznemu turniejowi Z Boiska Na Stadion. Trener Osiedlowy ma charakter interdyscyplinarny, a prowadzący zajęcia trenerzy są o różnych specjalnościach: koszykarskiej, siatkarskiej czy lekkoatletycznej. Nam jednak szczególnie bliska jest piłka nożna, dlatego ten jeden raz z wszystkimi uczestnikami przenosimy się z osiedlowych boiskach na stadion Chrobrego, aby zabawa i rywalizacja nabrały jeszcze większego znaczenia. Przez ponad dwie godziny piłkarskiego turnieju Z Boiska Na Stadion było sporo wrażeń, emocji, a na sam koniec nagród.
 
 
 
 
 
 
 

Co do nagród... w tegorocznej edycji zadbaliśmy o coś wyjątkowego. Zwycięzców Ligi Osiedlowej zabraliśmy oklejonym w klubowe barwy autobusem do Warszawy, najpierw do Pałacu Kultury i Nauki, a następnie na Stadion Narodowy, na którym reprezentacja Polski grała z San Marino w eliminacjach do mistrzostw świata. Wyjazd o 7 rano i powrót o tej samej godzinie na drugi dzień, ale zdecydowanie było warto, tym bardziej że Polacy wygrali 5:0 i był to pożegnalny występ Łukasza Fabiańskiego. Poza tym... ile razy w życiu mamy okazję na własne oczy zobaczyć gwiazdę takiego formatu, jak Robert Lewandowski? Raz, dwa razy, wcale? Uczestnicy Trenera Osiedlowego w swoich życiowych doświadczeniach ten punkt mogą odhaczyć.
 
 
 


Trener Osiedlowy jak zawsze prowadziliśmy na ośmiu przyszkolnych boiskach, na których do dyspozycji dzieciaków byli trenerzy Małgorzata Kraszewska, Joanna Marszałek, Claudia Prautzsch, Renata Madzik, Paweł Kliszka, Mirosław Gaczyński, Tomasz Stolarek, Mateusz Rozmus i Tomasz Błądziński. Choć te treningi, do których przy wsparciu Gminy Miejskiej Głogów klub zapewnia wykwalifikowaną kadrę, całą organizację i sprzęt sportowy, są mocno zakorzenione w osiedlu, czasami wychodzimy poza nie. Grupy Trenera Osiedlowego odwiedzały stadion przy okazji meczów pierwszoligowego Chrobrego, baseny, były na lodach u Meryka, w Parku Linowym, a nawet na ognisku z kiełbaskami.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom! Chrobry Głogów.


Tagi

Chrobry TV
więcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Platynowy

Business Club Złoty


Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

#
#