POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

SKLEP
Dzisiaj jest03.12.2021
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

Pamiętajmy

01.11.2012 Autor: TK / ŁJ Źródło: własne


W Dzień Wszystkich Świętych i Zaduszki odwiedzając groby bliskich naszemu sercu osób, wspomnijmy tych, którzy byli związani z Chrobrym, a których już wśród nas nie ma. Przez lata, miesiące tworzyli historię zasłużonego dla miasta klubu. Dziś sami są historią, a pamiętając o nich, pozwalamy jej przetrwać przez kolejne pokolenia.

W tym roku szczególnie smutną informacją było odejścia Edwarda Filipiaka. W 1986 roku, w 40-lecie istnienia Chrobrego, piłkarze i działacze wybrali Pana Filipiaka do najlepszej jedenastki w historii. Jeden z najbardziej cenionych MZKS-ie zawodników zmarł w lutym. Kilka tygodni później, podczas prezentacji klubu, ponad tysiąc osób cześć jego pamięci oddało poprzez minutę ciszy.

- Był świetnym stoperem. Wzorem do naśladowania na tej pozycji. Widywaliśmy się przy okazji meczów Chrobrego, jesienią, choćby podczas spotkania z Lechem Poznań. W rozmowach sięgaliśmy do czasów przeszłych, wspominaliśmy, bo było co. Jestem tym bardzo poruszony. Wielka szkoda... - wspominał kolegę z boiska Jan Woźniak

Przed kilkoma tygodniami dotarła wiadomość o śmierci innego byłego piłkarza Chrobrego, Arkadiusza Sojki. Z Głogowem nie był tak mocno związany, bo grał tu przez kilka miesięcy, starając się awansować z drużyną do drugiej ligi, jednak fakt odejścia w młodym wieku (32 l.) zawsze porusza.

Przed pięcioma laty pożegnaliśmy kolejnego zasłużonego zawodnika Chrobrego - Ryszarda Chaberka. Jeszcze wcześniej patrona głogowskiej hali widowiskowo-sportowej Ryszarda Matuszaka. Pamiętajmy też o innych osobach, które odeszły w ostatnim okresie. Nie tylko piłkarzach, ale też osobach z "drugiego planu": byłych działaczach, pracownikach, kibicach... Nie pozwólmy, by pamięć o tych ludziach, a tym samym historii klubu, zginęła.

Chrobry TV
więcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Platynowy

Business Club Złoty


Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

#
#