Dzisiaj jest13.07.2020

Śląsk lepszy o dwie bramki

26.02.2012 Autor: ŁJ Źródło: własne

Chrobry przegrał na stadionie przy Oporowskiej we Wrocławiu z miejscowym Śląskiem 0:2. Przeciwko Chrobremu zagrali także ci z podopiecznych Oresta Lenczyka, którzy kilka godzin wcześniej wystąpili w niepełnym wymiarze czasowym w spotkaniu T-Mobile Ekstraklasy z Legią Warszawa (0:4).

Śląsk mocno zaczął i na efekty nie trzeba było długo czekać. Michał Augustyn szybko został zmuszony do interwencji i choć w pierwszym przypadku zatrzymał zmierzającą w światło bramki piłkę, tak musiał ją wyciągać ze środka w drugim - w 11 minucie. Wtedy z paru metrów pokonał go Cristian Diaz.
Nieoczekiwanie głogowianie równie szybko mogli doprowadzić do wyrównania. Środkiem pola popędził Mateusz Niedźwiedź, w końcowej fazie rajdu odgrywając do Michała Bukraby. Ten wkroczył z piłką do pola karnego, lecz został tam sfaulowany. Była 18 minuta. Futbolówkę na 11 metrze ustawił Niedźwiedź, jednak jego intencje wyczuł Łukasz Gikiewicz.
Śląsk posiadał wyraźną przewagę, choć Chrobremu parokrotnie udało się wyjść z cienia i popędzić z atakiem. Dobra pod tym względem była szczególnie końcówka tej części gry, ale ani razu nie udało się dociągnąć do końca całej próby.

Druga połowa była spokojniejsza . Wrocławianie wciąż utrzymywali przewagę, ale znów wstrzelili się tylko raz. W 70 minucie pokonali Łukasza Zarembę na raty. Ten najpierw odbił uderzoną piłkę przed siebie, jednak wobec dobitki Marcina Staszewskiego był bezradny. Śladem pierwszej części, głogowska drużyna po utracie gola ponownie poważnie zagroziła. Na 12 minut przed końcem z rzutu rożnego dośrodkowywał Adam Filbier, a z wysoko posłanej futbolówki użytek próbował zrobić najwyżej do niej wyskakujący Krzysztof Suchecki. Niewiele zabrakło, bo piłka obiła górną część poprzeczki.

W Chrobrym zabrakło kilku zawodników: Zbigniewa Grzybowskiego, Mateusza Hałambca, Bartosza Machaja i Piotra Niewieściuka. Najpoważniej wygląda sytuacja tego pierwszego. Doświadczony napastnik nabawił się urazu podczas piątkowych zajęć i musi przejść badanie, które wykaże, co dalej. Hałambiec był obecny we Wrocławiu, ale tylko truchtał. Z kolei Machaj i Niewieściuk od wtorku mają wrócić do treningów.