POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

Dzisiaj jest05.06.2020
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

Raport 11/12: frekwencja

16.01.2013 Autor: ŁJ Źródło: własne


Z końcem poprzedniego roku Polski Związek Piłki Nożnej opublikował raport o stanie bezpieczeństwa na stadionach piłkarskich w sezonie 2011/2012. Obejmuje on rozgrywki trzech szczebli: ekstraklasy, pierwszej oraz drugiej ligi. Dziś przedstawiamy skrótowo część pierwszą materiału poświęconą frekwencji. W zestawieniach Chrobry nie opuszczał czołówki.

W całej drugiej lidze rozegrano 306 spotkań, które obejrzało łącznie 204 263 widzów. To daje średnią 667 widzów na jedno spotkanie. Chrobry należał do tych klubów, które wpływały na poprawę rezultatu. Z dwóch powodów:
- Po pierwsze: domowe mecze Chrobrego (a było ich 17) obejrzało 15 935 kibiców. Pod tym względem, jak i średniej przypadającej na pojedyncze spotkanie (937 widzów), głogowski klub uplasował się w pierwszej piątce. Czołówkę tworzyły też Zagłębie Sosnowiec, Chojniczanka Chojnice, ROW Rybnik i Miedź Legnica.
- Po drugie: kibice Chrobrego byli najliczniejszą grupą, która podróżowała za swoim klubem po Polsce. Na pierwszym miejscu sklasyfikowano ich wyprawę do Legnicy w ponad 800 osób, a także łączną liczbę fanów podczas wszystkich wyjazdowych spotkań - PZPN doliczył się 1903 kibiców z Głogowa. Kolejne pozycje w dwóch kategoriach wyraźnie odstają. Drugi spośród najliczniejszych wyjazdów należał do Górnika Wałbrzych (432 fanów), a druga w kolejności pod względem liczebności w sezonie grupa to Raków Częstochowa (1 441 kibiców).

Co ciekawe, te wyniki wyróżniają się także na tle drugiej ligi wschodniej. Pod względem frekwencji domowej Chrobry byłby w niej trzeci (za Pogonią Siedlce i Stomilem Olsztyn), a tej wyjazdowej… również na czele (przed Resovią Rzeszów czy Stalą Stalowa Wola).

Dla Chrobrego Głogów poprzedni sezon był pierwszym po awansie w drugiej lidze. Sportowo można go podzielić na dwie części. Lepszą jesienną, kiedy to zespół spisywał się powyżej oczekiwań, na koniec rundy zajmując 2 miejsce. I gorszą wiosenną - wówczas drużyna dla odmiany rywalizowała tym razem… poniżej oczekiwań, koniec końców spadając na 8 pozycję. Jak widać, mimo takiej huśtawki nastrojów klub nie musiał wstydzić się rywalizacji na polu obejmującym frekwencję. I potwierdza to w obecnie trwających rozgrywkach, po jesieni także tworząc pierwszą piątkę.
 

 II LIGA ZACHODNIA

Średnia frekwencja u siebie

 II LIGA WSCHODNIA

Średnia frekwencja u siebie

 Miedź Legnica
 1 393
 Pogoń Siedlce
 1 625
 Chojniczanka Chojnice
 1 284
 Stomil Olsztyn
 1 268
 ROW Rybnik
 1 180
 Resovia Rzeszów
 820
 Chrobry Głogów
 937  
 Zagłębie Sosnowiec 936  
 
 

 II LIGA ZACHODNIA

Łączna frekwencja na wyjeździe

 II LIGA WSCHODNIA

Łączna frekwencja na wyjeździe

 Chrobry Głogów
 1 903
 Stal Stalowa Wola
 1 472
 Raków Częstochowa
 1 441
 Resovia Rzeszów
 921
 
 
 
 W kolejnej części raportu podsumujemy bezpieczeństwo na stadionach. 
 

Tagi

frekwencja    kibice    pzpn    raport    stadion   

Chrobry TV


więcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Złoty

Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

Przyjaciele

#
#