POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

Dzisiaj jest11.07.2020
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

Dziś Chrobry-Gryf

24.04.2013 Autor: ŁJ Źródło: własne


O godz. 18.00 rozpocznie się mecz Chrobrego Głogów z Gryfem Wejherowo. Smaczku rywalizacji dodaje pozycja obu ekip w lidze. Obie są bowiem tuż obok siebie i mają po 28 punktów. Spotkanie przy Wita Stwosza zadecyduje więc o tym, jaki obiorą kierunek.

- Jeszcze tydzień, jeszcze tydzień! - takimi słowami kibice Chrobrego żegnali piłkarzy po meczu w Sosnowcu. Wcześniej Sławek Janicki poprosił o dwa, które mają przekonać nawet najbardziej krytycznych fanów do zespołu. 0:0 z Zagłębiem po meczu, w którym oczekiwanej walki nie zabrakło od początku do końca, to mały kroczek w tym kierunku. Do zrobienia kolejne. Sobotni wyjazd do Katowic na Rozwój swoją drogą, ale najważniejszym pojedynkiem wydaje się być ten z Gryfem. Właśnie domowe spotkania zawsze stanowiły najbardziej istotny punkt odniesienia. A po bardzo nierównej formie jesienią, w rundzie wiosennej pomarańczowo-czarni nie przegrali u siebie ani jednego spotkania (2-1-0). Biorąc dodatkowo pod uwagę jesienny finisz, kontynuują serię pięciu takich pojedynków. Czy drużyna jest na dobrej drodze, by wyjść z kryzysu? Odpowiedzi na to pytanie dostarczy między innymi dzisiejsza rywalizacja.

Gryf to zespół, któremu do pewnego momentu całkowicie nie szło poza swoim terenem. Bardzo specyficznym zresztą. Chyba wszyscy pamiętamy stadion na Wzgórzu Wolności, w środku lasu, z krętymi drogami dojazdu, z którego jesienią wracaliśmy z porażką 0:1. Podopieczni najpierw Grzegorza Nicińskiego, a od października Dariusza Mierzejewskiego właśnie u siebie gromadzili większość punktów, które dawały spokojne miejsce w tabeli. A w zasadzie nie istnieli na obcym terenie. To już przeszłość, bo "wiosenny" Gryf to tak, jakby obrócić tego "jesiennego" o 180 stopni. Tegoroczny bilans przedstawia się następująco: 0 punktów u siebie, 7 na wyjeździe. W Katowicach i Jarocinie było po 1:1, a w Oławie 3:1. Gorzej poszło w ostatniej serii, kiedy to beniaminek uległ u siebie Calisii Kalisz 0:1. - W poprzednich meczach wyjazdowych nasze akcje były fajnie rozwiązywane. Tym razem nie mogliśmy sobie poradzić - tłumaczył szkoleniowiec Gryfa Dariusz Mierzejewski (dziennikbaltycki.pl).

Podtrzymaniu dobrej wyjazdowej serii ma dopomóc wcześniejszy wyjazd w stronę Głogowa. Gryf wyjechał już we wtorek, co pokazuje, że problemy finansowe klubu chyba nie do końca były takie, jak je jeszcze kilka miesięcy temu rysowano. Nie wyruszył jednak w komplecie. Na pewno zabraknie pauzującego za kartki Marcina Warcholaka (21/2) i chorującego Przemysława Kostucha (29/5), o czym poinformował oficjalny serwis klubu. Braki także po stronie Chrobrego. Nadal nie mogą grać Mateusz Hałambiec i Bartosz Machaj, wyeliminowani pozostają ponadto spędzający mniej czasu na boisku Łukasz Kuczer oraz Kacper Belica.

Wszystkich kibiców zapraszamy na stadion. Przypominamy, że w dniu spotkania bilety kosztują 12 zł. Wyjątkiem są osoby do 7 lub 13 roku życia, których obowiązuje bezpłatny bądź wynoszący 1 zł wstęp. Kasy stadionu zostaną otwarte na godzinę przed meczem, a więc o 17.00.

 

O KLUBIE

Pełna nazwa: Wejherowski Klub Sportowy Gryf Wejherowo
Rok powstania: 1921
Adres: ul. Wzgórze Wolności 1, 84-200 Wejherowo
Kontakt: (58) 778-14-71; gryf.wks@op.pl
Internet: www.gryfwejherowo.com.pl (oficj.), www.wksgryfwejherowo.futbolowo.pl (nieoficj.)
Barwy: żółto-czarne
Sukcesy:
- awans do II ligi - 2011/12
- 1/4 finału Pucharu Polski - 2011/12
Stadion:
- pojemność - 939 miejsc siedzących
- oświetlenie -
- boisko - 100 m x 67 m 
 
Bramkarze: Bramkarze: Adam Duda (76), Wiesław Ferra (80).
Obrońcy: Adrian Kochanek (89), Przemysław Kostuch (88), Michał Skwiercz (89), Marcin Warcholak (89), Grzegorz Króll (92).
Pomocnicy: Mateusz Dąbrowski (93), Grzegorz Gicewicz (91), Piotr Kołc (87), Tomasz Kotwica (86), Maciej Stefanowicz (93), Maciej Szymański (88), Michał Więcek (94), Łukasz Wiśniewski (91), Łukasz Krzemiński (86), Mateusz Łuczak (90).
Napastnicy: Jakub Kaszuba (88), Rafał Siemaszko (86), Patryk Szlas (94).
Trener: Dariusz Mierzejewski.

Tagi

Chrobry TVwięcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Złoty

Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

Przyjaciele

#
#