POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

Dzisiaj jest24.02.2020
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

W sobotę z wiceliderem

17.05.2013 Autor: ŁJ Źródło: własne


O weryfikacji sił Chrobrego Głogów mówiono już z końcem kwietnia, gdy nadchodziła seria gier co trzy dni. Powiedział o tym Tomasz Kowalczuk, który ponownie użył identycznych słów: nadchodzi moment weryfikacji. Nic dziwnego, bo terminarz tak się ułożył, że w ciągu 10 dni zagramy na wyjeździe z pierwszą trójką. Kilka tygodni temu pomarańczowo-czarni zdali test. Jak wypadną w tym teoretycznie o wiele trudniejszym? Część odpowiedzi poznamy w sobotę. O godz. 17.00 w Chojnicach mecz drugiej w stawce Chojniczanki z Chrobrym.

Chojniczanka zaczęła od dziwnej strony. Z początkiem sezonu nie wiodło jej się najlepiej i okupowała dolne rejony tabeli. Jak daleką przebyła drogę, pokazuje jej obecne położenie. W Chojnicach bez skrupułów wykorzystano potknięcia ROW-u Rybnik i zajęto drugie, dające awans miejsce. To może nawet jakaś drobna niespodzianka, bo falstart tłumaczono wcześniej sporymi zmianami kadrowymi. Tymczasem także zimą w Chojnicą nie próżnowano, a Chojniczanka na polu transferowym była jednym z aktywniejszych drugoligowców. To była zresztą dość ciekawa wymiana. Do Korony Kielce odszedł grający także w Chrobrym Kamil Sylwestrzak, a do Widzewa Łódź Maciej Krakowiak. Braki uzupełniono m.in. Konradem Jałochą (Legia Warszawa) i Błażejem Jankowskim (Zawisza Bydgoszcz). Tym razem zaskoczyło od razu. Pod względem wiosennego dorobku nie ma lepszych od Bytovii i właśnie Chojniczanki. Obie ekipy zgromadziły po 28 punktów przy 24 ze strony Chrobrego. Ta forma zresztą rosła, bo żaden z ostatnich ośmiu meczów w wykonaniu podopiecznych Mariusza Pawlaka nie zakończył się ich klęską (7-1). I doszliśmy do sedna: Chrobry takich spotkań ma siedem (4-3), więc przed nami pojedynek ekip prawie z najlepszą obecnie dyspozycją w drugiej lidze. Prawie, bo tylko Zagłębie Sosnowiec po raz ostatni przegrało… 9 marca, tak się składa, że właśnie z… Chojniczanką.

- Jedni patrzą na drugich, choć w wywiadach może zapewniają, że oglądają się tylko na siebie. Na Chojniczance jest w tym momencie duża presja - mówi o rywalu trener Ireneusz Mamrot. Rzeczywiście, ciężko byłoby przełknąć wiceliderowi stratę punktów w starciu z Chrobrym, bo ROW, otrzymując teraz walkowerem zwycięstwo za spotkanie z Lechem Rypin, zbliżyłby się już na jeden punkt. - My natomiast chcemy zagrać konsekwentnie. Jedziemy tam z myślą o wygraniu, bo tak podchodzimy do każdego pojedynku, Staramy się w ten sposób spłacić po roku czasu swój dług - dodał Mamrot.

W podobnym tonie wypowiada się Tomasz Kowalczuk: - Od władz Chrobrego dostaliśmy cel minimum, 13 punktów, z których do zdobycia zostało 6. Dla nas tak naprawdę 15, bo gramy wszędzie o ich komplet. Nie mamy prawa się nikogo bać i wreszcie mamy ku temu argumenty.

Pewności siebie dodała na pewno ostatnia seria, ale nie tylko. Wygląda na to, że jak się wali, to wszystko. A jak się coś naprawia, to i szczęście jakby jakoś bardziej dopisywało. W tym momencie żaden z zawodników nie narzeka na kontuzje i nie pauzuje za kartki.
- Wreszcie mam jakiś pozytywny ból głowy - uśmiechał się głogowski szkoleniowiec. - Od niepamiętnych czasów mamy taki komfort kadrowy. Co prawda już w Oławie sytuacja była nieporównywalnie lepsza, lecz wtedy część dopiero wchodziła w trening.

Tak naprawdę to obie ekipy mają po kilka dobrych argumentów przemawiających na swoją korzyść. Swoje napisze boisko. Z meczu w Chojnicach przeprowadzimy tekstową relację LIVE. Zapraszamy na chrobry-glogow.pl.

 

O KLUBIE

Pełna nazwa: Miejski Klub Sportowy Chojniczanka 1930 Chojnice
Rok powstania: 1930
Adres: Mickiewicza 12, 89-600 Chojnice
Kontakt: (52) 397 50 01; sekretariat@mkschojniczanka.pl
Internet: www.mkschojniczanka.pl (oficj.), www.chojniczanka.pl (nieoficj.)
Barwy: żółto-biało-czerwone
Sukcesy:
- 8. miejsce w II lidze - 2010/11
Stadion:
- Stadion Miejski Chojniczanka 1930
- pojemność - 3500 miejsc
- oświetlenie - brak
- boisko - 100 m x 68 m
 
Bramkarze: Konrad Jałocha (91), Rafał Misztal (84).
Obrońcy: Dawid Abramowicz (91), Robert Bednarek (79), Michał Markowski (90), Patryk Laskowski (93), Norbert Piszczek (93), Mateusz Mąka (92), Błażej Jankowski (80).
Pomocnicy: Krystian Feciuch (89), Daniel Feruga (88), Marcin Garuch (88), Kosuke Ikegami (88), Paweł Iwanicki (84), Jakub Kapsa (91), Konrad Karwacki (94), Dawid Radomski (94), Damian Rysiewski (92), Michał Steć (91).
Napastnicy: Tomasz Mikołajczak (87), Marcin Orłowski (88).
Trener: Mariusz Pawlak.

Chrobry TV


więcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Złoty

Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

Przyjaciele

#
#