POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

Dzisiaj jest03.07.2020
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

O 19.00 ROW-Chrobry

29.05.2013 Autor: ŁJ Źródło: własne


W środę o godz. 19.00 mecz ROW Rybnik - Chrobry Głogów. Dla Chrobrego to ostatni z serii pojedynków z pierwszą trójką. Z drugą w tabeli Chojniczanką głogowianie przegrali 0:2, lepiej było z liderującą Bytovią, bo 1:1. Fajnie by się ułożyło, gdyby trzeci ROW udało się pokonać. A jeśli tak się stanie - nie mamy pytań.

Po pierwsze ROW musi. Co prawda podopieczni Ryszarda Wieczorka wcale nie mają złej sytuacji, bo mimo niedawnego kryzysu i spadku z pierwszego na trzecie miejsce do lidera tracą w tym momencie trzy punkty (dodatkowo przy jednym spotkaniu mniej), ale końcowy terminarz nie jest życzliwy. Mecz z Chrobrym będzie dla nich ostatnim przed własną publicznością. Później w kolejce są Zdzieszowice (czyli walczący o utrzymanie Ruch), Kalisz i teren lidera z Bytowa. A poza swoim stadionem ROW nie radzi sobie tak dobrze, jak u siebie (to w Rybniku odniósł dwa razy więcej zwycięstw i zdobył blisko dwukrotnie większą liczbę bramek). Rangę starcia z Chrobrym podnosi dodatkowo fakt, że przy ewentualnym zwycięstwie ROW powróci na pozycję lidera.

Po drugie ROW piłkarsko jest chyba najlepszym zespołem ligi. Gra ofensywnie, a co za tym idzie widowiskowo. Akcje tego zespołu nie biorą się z przypadku, tylko jest w tym jakiś fajny, zamierzony styl. Kto oglądał jesienny pojedynek w Głogowie, zwłaszcza pierwszą połowę, wie o czym mowa. W tym okresie długimi momentami zespół Wieczorka tak operował piłką, że trudno było oderwać od tego oczy. A że to nie przypadek, potwierdzały opinie innych obserwatorów. Jeden z późniejszych przykładów to bramka w meczu z Zagłębiem Sosnowiec z tej rundy (od 1:06). Problem ROW-u polega jednak na tym, że druga liga niekoniecznie zdaje się lubić taki styl. Wspomniane potyczki kończyły się przecież stratą punktów (1:1 z Chrobrym i 1:2 z Zagłębiem), a jeszcze kilka tygodni temu ROW kontynuował serię pięciu spotkań bez zwycięstwa.

Po trzecie - sytuacja kadrowa w Chrobrym nie jest wesoła. Pauzuje jeden z czołowych obrońców, Velin Damyanov. Nie zagra ponadto najlepszy strzelec drużyny, Krzysztof Kaliciak, i drugi z napastników, Michał Ilków-Gołąb, który w ostatnich czterech meczach zdobył tyle samo bramek. Kadrowo lepiej było przed kilkunastoma dniami, a jednak wtedy nie poradzono sobie z również grającą bardziej ofensywnie Chojniczanką. Jak będzie w Rybniku? Część zobaczy to na własne oczy, bo wyjazd organizują kibice. Innych zapraszamy na chrobry-glogow.pl, gdzie przeprowadzimy relację LIVE ze spotkania. Powinno ono odbyć się dopiero 9 czerwca, jednak ROW wnioskował o zmianę terminu w związku z zaplanowanym remontem płyty stadionu. 
 
 

O RYWALU

Pełna nazwa: Klub Sportowy Energetyk Rybnickiego Okręgu Węglowego Rybnik
Rok powstania: 1964 (ROW), 2003 (jako Energetyk)
Adres: Gliwicka 72, 44-200 Rybnik
Kontakt: (32) 423-09-04
Internet: www.energetykrow.rybnik.pl (oficj.), www.row.rybnik.pl (nieoficj.), www.gliwicka72.pl (nieoficj.)
Barwy: niebiesko-biało-czarne
Sukcesy:
- 7 sezonów w I lidze (jako ROW)
- występy w II lidze (jako Energetyk)
Stadion:
- Stadion MOSiR
- pojemność - 10304 miejsc siedzących
- oświetlenie - 1200 lx

Bramkarze: Daniel Kajzer (92), Mirosław Kuczera (88), Marcin Musioł (92).
Obrońcy:
Roland Kachel (83), Marek Krotofil (89), Daniel Kutarba (92), Błażej Radler (82), Jakub Steuer (92), Sławomir Szary (79), Marcin Grolik (89), Jan Janik (90).
Pomocnicy:
Szymon Jary (88), Tomasz Kasprzyk (79), Kamil Kostecki (83), Mariusz Muszalik (79), Paweł Staniczek (93), Jarosław Wieczorek (85), Adam Wolniewicz (93), Rafał Kurzawa (93).
Napastnicy:
Łukasz Bałuszyński (92), Roland Buchała (84), Mateusz Szatkowski (90), Marek Gładkowski (89).
Trener:
Ryszard Wieczorek.

Tagi

row rybnik   

Chrobry TV
więcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Złoty

Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

Przyjaciele

#
#