Dzisiaj jest20.04.2021

Znaleźć receptę

31.05.2013 Autor: ŁJ Źródło: własne

Statystyki nie odgrywają większej roli, ale niekiedy warto je przytoczyć. Ciekawie wyglądają te obejmujące mecze Chrobrego Głogów z MKS-em Kluczbork. Na pięć dotychczasowych spotkań Chrobry nie ugrał ani jednego punktu i tylko raz zdołał zdobyć bramkę.

Jeśli o jakiejś drużynie można powiedzieć, że nie leży Chrobremu, to jest to właśnie MKS. Zaczęło się od trzecioligowego sezonu 2007/08, w którym 0:3 u siebie i 1:4 na wyjeździe pokazały miejsce w szeregu obu ekip. W związku z reorganizacją i zajętym 4 miejscem, MKS przeszedł do drugiej ligi, Chrobry natomiast do trzeciej obejmującej już nie cztery, a dwa województwa. Po kilku latach przerwy drużyny trafiły na siebie ponownie w 2011 roku. I wtedy górą był MKS, choć w ostatecznym rozrachunku wyższą pozycję zajęli pomarańczowo-czarni - ósmą przy dziesiątej rywali. W Kluczborku było nawet blisko ugrania czegoś, ale bramka Adama Orłowicza w 90 minucie pogrzebała szansę. Wcześniej, w Głogowie, MKS zrobił w zasadzie, co chciał. Rozgromił głogowian aż 4:0, a za każdym razem trafiał Patryk Tuszyński, który trafił też później, do Lechii Gdańsk. Ostatnia rywalizacja obu stron nie przerwała niemocy Chrobrego. Jesienią podopieczni Ireneusza Mamrota przegrali 0:2 po golach Wojciecha Hobera i Tomasza Swędrowskiego. Czy w końcu znajdą na receptę? Dobre występy na terenie czołowych w lidze Bytovii Bytów i ROW-u Rybnik pozwalają mieć nadzieję. Przekonamy się jednak w sobotę. Początek szóstego pojedynku Chrobrego z MKS-em o godz. 19.00.