POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

Dzisiaj jest03.07.2020
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

Chrobry młodszy o rok

30.07.2013 Autor: ŁJ Źródło: własne


23 lata - to średnia wieku 26-osobowej kadry Chrobrego Głogów na nowy sezon. W porównaniu do poprzedniego jest młodsza, w stosunku do rundy wiosennej o cały rok.

Odmłodzenie kadry to efekt zmian w przerwie między rozgrywkami. Odeszło kilku zawodników doświadczonych, m.in. Krzysztof Kaliciak (27 l.), Grzegorz Wan (29 l.) czy Michał Bukraba (29 l.). Co prawda po stronie strat zapisano także piłkarzy dużo młodszych, ale w drugą stronę w dużej części zmierzali młodzieżowcy. Na siedmiu pozyskanych zawodników, trzech ma właśnie taki status. To Mateusz Janeczko i dwójka z Polonii Warszawa, Sebastian Zakrzewski z mającym już bramkę na koncie Danielem Ciechańskim. Duży wpływ na nieco inne oblicze Chrobrego mają także włączeni do składu juniorzy, Jakub Ałdaś i najmłodszy w zespole Maciej Rybak z Damianem Tyźlikiem (obaj po 16 lat, choć Tyźlik ma przewagę ponad mieisąca)

Najstarszym piłkarzem głogowskiej ekipy pozostaje Krzysztof Ulatowski. Mimo 33 lat wciąż jest mocnym punktem drużyny. W pierwszej serii co prawda nie zagrał, ale wówczas pauzował za kartki otrzymane jeszcze w ubiegłym sezonie. Karencja dobiegła końca i doświadczony pomocnik może być brany pod uwagę w przypadku ustalania składu na sobotni pojedynek z MKS-em Kluczbork.  

Dokonaliśmy ponadto porównania poszczególnych formacji. Trenerzy jakby wyszli z założenia, że jak najmocniej trzeba zabezpieczyć przede wszystkim tyły. Stąd średnia wieku zarówno bramkarzy, jak i obrońców nie schodzi poniżej 24 lat. Im dalej, tym coraz młodziej. Pomocnicy w komplecie to średnia rzędu 22,5, a najmłodsi są napastnicy, spośród których najbardziej ograny Michał Ilków-Gołąb (28 l.) odstaje wyraźnie mając obok siebie 21-, 18- i 17-latka. Inna sprawa, że sami nie wiemy, jak potraktować tego zawodnika, bo ostatnio został przesunięty do defensywy. Jeśli rzeczywiście wziąć go za obrońcę, to tylko potwierdzi omawianą regułę. Potwierdził to też skład z meczu w Bytomiu. Jedyni młodzieżowcy, jacy zagrali przeciwko Polonii, to właśnie pomocnicy (Bartosz Machaj, Mateusz Janeczko i Łukasz Kuczer) oraz napastnik (Daniel Ciechański).

Najstarszy zawodnik: Krzysztof Ulatowski (33 l.)
Najmłodszy zawodnik: Damian Tyźlik (16 l.)
Młodzieżowcy (na boisku musi być dwóch): Damian Tyźlik (16), Maciej Rybak (16), Michał Bednarski (17), Łukasz Kuczer (17), Jakub Ałdaś (17), Daniel Ciechański (18), Sebastian Zakrzewski (18), Mateusz Janeczko (19), Bartosz Machaj (20), Maksymilian Michalski (20).

Najbardziej doświadczona formacja (śr. wieku): obrona - 24,8
Najmłodsza formacja (śr. wieku): atak - 21

Średnia wieku drużyny: 23 lata

Chrobry TV
więcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Złoty

Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

Przyjaciele

#
#