POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

Dzisiaj jest07.07.2020
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

SOB, 18.00: UKP-CHROBRY

09.08.2013 Autor: ŁJ Źródło: własne


Po pięciu latach przerwy ponownie dojdzie do ligowego pojedynku UKP (a wtedy jeszcze Lechii) Zielona Góra z Chrobrym Głogów. Różnicę rozdzielały jedynie spotkania sparingowe, pucharowe bądź ligowe, ale z rezerwami. Te pięć lat temu bardziej z góry patrzyli zielonogórzanie, którzy w dwóch meczach sezonu 2007/08 zdobyli 4 punkty. Zajęli też miejsce dające awans do zreorganizowanej drugiej ligi, podczas gdy Chrobry spadł do tej trzeciej. Teraz w lepszym położeniu są głogowianie, dla których rozpoczął się trzeci sezon na drugoligowym poziomie. UKP natomiast powrócił tu po dwuletniej przerwie. Mimo tego ma niezły początek i tyle samo punktów, co pomarańczowo-czarni. Zielonogórsko-głogowskie starcie w sobotę o godz. 18.00.

Trudno mówić o zaskakująco dobrym starcie Lechii, bo beniaminkowie, jak to oni, solidarnie ruszyli z wysokiego pułapu. Błękitni i Odra mają 3 punkty, a Ostrovia i właśnie UKP po 4. Zielonogórzanie na inaugurację pokonali bardzo mocno przeobrażony Ruch Zdzieszowice 4:2, by w następnej kolejce wywieźć remis z Katowic. Strzelali głównie bardziej doświadczeni zawodnicy. Hat-tricka ma Wojciech Okińczyc, a jedno trafienie Maciej Kononowicz. Obaj w przeszłości zaliczyli epizody w Ekstraklasie, ale tak naprawdę taki profil piłkarza to zdecydowana mniejszość w Zielonej Górze. Uczniowski Klub Sportowy (od ponad roku połączony z dawną Lechią), jak sama nazwa wskazuje, stawia na młodzież. Stąd stosunkowo niewielka średnia wieku wynosząca 21 lat.

- Mamy taki skład, na jaki nas stać - powiedział dla Radia Zachód prezes zielonogórskiego klubu Tomasz Zawistowski. Nie jest ten sam, który dość przekonująco wygrał trzecią ligę dolnośląsko-lubuską (pięć punktów przewagi nad wiceliderem i aż… 25 nad trzecim w kolejności zespołem). W przerwie w klubie doszło do kilku zmian. Ceniony był przede wszystkim Rafał Figiel, który teraz gra dla GKS-u Katowice. W Katowicach wylądował też Rafał Dobroliński. Pozyskiwano zawodników głównie z lokalnego rynku. Z Chrobrego przyszedł Michael Mikołajczuk (jeszcze bez ligowego debiutu), z Formacji Port 2000 Mostki Filip Kiliński, ale najlepiej wygląda obecność Macieja Kononowicza. Były gracz Chrobrego ostatnio funkcjonował w trzeciej lidze, lecz przecież jest też kojarzony z Lechem Poznań. - Nie do końca jestem zadowolony z tego, jak potoczyły się te sprawy. Tak naprawdę ten zespół to dla nas jedna wielka niewiadoma - mówił sternik klubu. Póki co pozytywnie przechodzi boiskową weryfikację, choć prawdziwej dopiero się spodziewają. W sobotę. - Z Chrobrym będzie trudniej. Można powiedzieć, że zimą w sparingu przebiegł się po nas - dodał z kolei Wojciech Okińczyc (Radio Zachód).

W Chrobrym nie ukrywają, że do Zielonej Góry jadą z zamiarem zgarnięcia pełnej puli. Zrobili to zresztą już przed rokiem, gdy w Pucharze Polski pokonali rywala 2:1. - Tak naprawdę już z MKS-em powinniśmy wygrać. Pozostaje zrobić to w Zielonej Górze - zapowiedział Waldemar Gancarczyk. Tu pracę do wykonana zdaje się mieć trener Ireneusz Mamrot: - W tym momencie najważniejsze jest to, co rozegra się w ich głowach. Nazwa Bytom czy Kluczbork wywołała w drużynie dużą mobilizację. Teraz muszę zrobić wszystko, bo nie pojawił się element lekceważenia. Tym bardziej, że wszyscy beniaminkowie do tej pory mocno zapunktowali.

Z meczu UKP-Chrobry na łamach chrobry-glogow.pl przeprowadzimy tekstową relację na żywo, co - miejmy nadzieję - choć trochę zrekompensuje kibicom brak możliwości obejrzenia tego spotkania na żywo. Taką decyzję podjęli włodarze UKP.
 
 

O RYWALU

Pełna nazwa: Uczniowski Klub Piłkarski Zielona Góra
Rok powstania: 1998 (UKP), 1946 (Lechia)
Adres: Sulechowska 37, 65-147 Zielona Góra
Kontakt: (68) 324-83-23
Internet: www.ukplechia.zgora.pl (oficj.), www.lechiazg.pl (nieoficj.)
Barwy: żółto-niebieskie
Sukcesy:
- 6. miejsce w I lidze - 2009/10
- 1/8 finału Pucharu Polski - 2011/12
Stadion:
- MOSiR w Zielonej Górze
- pojemność - 11000 miejsc (7100 siedzących)
- oświetlenie - brak

Bramkarze: Wojciech Fabisiak (95), Robert Kuta (96), Michael Mikołajczuk (93).
Obrońcy: Filip Barski (90), Jacek Bąk (90), Kacper Dworak (93), Sebastian Górski (92), Michał Greszczyk (93), Mariusz Kaczmarczyk (96), Filip Kiliński (86), Bartosz Olejniczak (88), Maciej Piorun (96), Artur Siwy (89), Bartosz Tyktor (91).
Pomocnicy: Piotr Andrzejczak (90), Paweł Cierech (92), Albert Cipior (94), Maciej Górecki (87), Artur Małecki (92), Przemysław Mycan (95), Dominik Skrzyński (93), Michał Sucharek (88), Krzysztof Wierzbicki (85), Kacper Żak (96).
Napastnicy: Maciej Kononowicz (88), Wojciech Okińczyc (86), Amadeusz Siwy (96).
Trener: Piotr Żak.

Tagi

Chrobry TVwięcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Złoty

Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

Przyjaciele

#
#