POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

Dzisiaj jest07.07.2020
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

NDZ. 16.00: OSTROVIA-CHROBRY

24.08.2013 Autor: ŁJ Źródło: własne


W cieniu meczu z Odrą Opole znalazł się ten niedzielny, z Ostrovią Ostrów. Dlatego, że na wyjeździe to raz. Dwa - w związku z remontem stadionu w Ostrowie nie mogą w nim wziąć udziału kibice Chrobrego. Podobnie było w Zielonej Górze, gdzie pomarańczowo-czarni wygrali 4:2. Choć "Ovia" również jest jednym z beniaminków i też do tej pory zgromadziła 4 punkty, o powtórzenie wyniku może być trudniej. Choćby dlatego, że dysponuje dużo bardziej doświadczonym składem.

O ile Chrobry jest na fali, o tyle Ostrovii mocno podcięto skrzydła w ostatnim meczu. W Katowicach zespół Marka Nowickiego przegrał 0:1, ale nic to, że po bramce w 90 minucie. Jej katem okazał się bowiem nie pakujący piłkę do bramki Sebastian Gielza z Rozwoju, ale ten, który mu podawał. Kuriozalną sytuację zapoczątkował ze środka boiska Damian Michalski z Ostrovii, który - chcąc odegrać do własnego bramkarza (?) - podał futbolówkę wracającemu z akcji Gielzie. To dość mocno uszczupliło do tamtej pory przyzwoicie wyglądający dorobek beniaminka, który przegrał tylko z Ruchem Zdzieszowice, a wygrał w Kaliszu i urwał 2 punkty Bytovii, jeszcze wtedy tej Waldemara Walkusza.

Wspomniany błąd to trochę zaskoczenie, bo choć Ostrovia na centralny poziom rozgrywek wróciła po ponad 20 latach, to jednak w swoim składzie w dużej części ma starszych zawodników. Kilku z nich miało już do czynienia z drugą ligą w innych klubach (choćby z Calisią Kalisz, jak Krzysztof Gościniak, Łukasz Wiącek czy Michał Wrzesiński), a grupę młodzieżowców zasilono w przerwie Błażejem Cyfertem z Lecha Poznań. Nie da się jednak ukryć, że faworytem wydaje się być Chrobry. Drugie miejsce robi swoje i zespół zaczyna być przedstawiany mniej więcej w taki sposób, jak głosi jedna z zapowiedzi tego spotkania na portalu wlkp24.info: - W niedzielne popołudnie biało-czerwona Ostrovia 1909 w bardzo trudnym spotkaniu podejmować będzie Chrobrego Głogów. Ten zespół to obok Warty Poznań jeden z głównych kandydatów do awansu.
To słowa, które nie ułatwiają zadania, bo na rywali często działają jak płachta na byka. Zwłaszcza na beniaminków. Tym bardziej na tych, którzy nie kryją - miejsca poniżej ósmego w ogóle nas nie interesują. A działacze Ostrovii zapowiedzieli to już w czerwcu. Później dokonano zmian w składzie, po czym dobrze wystartowano w lidze (4 punkty w dwóch meczach). Dwa kolejne to zerowy dorobek, ale też kolejne wzmocnienia. W tygodniu do Ostrovii dołączyli dwaj kolejni zawodnicy. To Michał Giecz i Grzegorz Wachowiak. Obaj pochodzą z Ostrowa, lecz ostatnio mieli do czynienia z innymi klubami, LKS-em Goluchów i Widzewem Łódź. Zostali już uprawnieni do gry, dlatego można spodziewać się ich występu przeciwko Chrobremu.

Początek pojedynku w Ostrowie w niedzielę o godz. 16.00. My zapraszamy na chrobry-glogow.pl, gdzie przeprowadzimy tekstową relację na żywo ze spotkania 5 kolejki.

 

O RYWALU

Pełna nazwa: Towarzystwo Piłkarskie Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski
Rok powstania: 1909
Adres: Wrocławska 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kontakt: 665 943 339; klub@ostrovia1909.pl
Internet: ostrovia1909.pl (oficj.)

Barwy: biało-czerwone
Sukcesy:
- 5. miejsce w II lidze - 1949
- 1/8 finału Pucharu Polski - 1987/88
Stadion:
- Stadion Miejski w Ostrowie Wielkopolskim
- pojemność - 12 000 miejsc (990 siedzących)
- oświetlenie - brak

 

Bramkarze: Bartosz Pawłowski (94), Jarosław Reyer (81), Dominik Sadowski (86).
Obrońcy:
Damian Błaszczyk (92), Damian Czech (86), Maciej Kowalski-Haberek (94), Kamil Krawczyk (92), Dariusz Reyer (79), Łukasz Wiącek (87).
Pomocnicy:
Patryk Cierniewski (91), Błażej Cyfert (92), Krzysztof Gościniak (79), Daniel Kaczmarek (93), Michał Majer (96), Damian Michalski (86), Krzysztof Molka (90), Bartosz Szepeta (82), Marek Szymanowski (90), Michał Wrzesiński (90).
Napastnicy:
Damian Izydorski (94), Tomasz Kempiński (85), Robert Skrobacz (95), Maciej Stawiński (87).
Trener: Marek Nowicki.

Tagi

Chrobry TVwięcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Złoty

Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

Przyjaciele

#
#