POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

Dzisiaj jest13.07.2020
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

Mamrot: naprawdę ciężki mecz

27.08.2013 Autor: ŁJ Źródło: własneOdra Opole to występy na poziomie Ekstraklasy, epizod w europejskich pucharach, ale też tradycje kibicowskie. Nic więc dziwnego, że jej awans do drugiej ligi przyjęto z radością, bo to nowa jakość na tym poziomie, a jeszcze przed sezonem, w momencie ogłoszenia terminarza, zaplanowane na 30 sierpnia widowisko okrzyknięto jesiennym hitem przy Wita Stwosza. Jak to wygląda na kilka dni przed? Kibicowsko rzeczywiście będzie to wydarzenie, bo przyjazd zapowiedziała dużo ponad 100-osobowa grupa opolskich kibiców. Sportowo Odra nie jest najlepszym z beniaminków, dodatkowo przegrała ostatnio 0:4 z Rozwojem Katowice, ale reaguje trener Ireneusz Mamrot. - Czeka nas bardzo ciężki mecz. Wiem, co mówię, bo widziałem.

Po sobotnim treningu głogowski szkoleniowiec udał się do Opola, by wieczorem obejrzeć mecz Odry z Rozwojem Katowice. Trafił dobrze czy nie, trudno ocenić. Fakt jest taki, że 0:4 na własnym stadionie nie wystawia najlepszej laurki.
- Rozwój zagrał kapitalnie. Ale z drugiej strony dziesięć minut Odry zaraz po przerwie było naprawdę bardzo dobre. Gdyby w tym okresie drużyna strzeliła bramkę, a był słupek, zrobiłoby się 1:1 i mielibyśmy zupełnie inny mecz. Nie możemy więc myśleć innymi kategoriami niż takimi, że czeka nas bardzo trudne zadanie. A czeka - powiedział Mamrot.
 
Kiedyś, po 0:4 w drugiej lidze (a było tak dwa razy w pierwszym sezonie po awansie), Chrobry jechał na wyjazd i w rewanżu przywoził pojedyncze punkty. Tomasz Copik, doświadczony kapitan Odry, w wywiadzie dla oksoadraopole.pl przyznał, że teraz dopiero wyjdzie charakter drużyny.
- Wiadomo, że atmosferę w drużynie budują wyniki i właśnie po dotkliwej porażce można tak na prawdę poznać charakter, dojrzałość i "wielkość" zespołu. Do treningów wracamy we wtorek i zobaczymy jak z tym będzie. Jedno jest pewne. Mamy 4 dni, aby solidnie przygotować się do meczu z liderem, dlatego teraz żadnych deklaracji nie ma co składać.
 
Przed sezonem Odra wzmocniła się kilkoma zawodnikami, dla których drugoligowy poziom nie jest nowością. Michał Glanowski przyszedł z pierwszoligowego Stomilu Olsztyn, Adrian Krysian z KS-u Polkowice, a Mateusz Tetłak i Grzegorz Skrzypczak z szerokiej kadry Śląska Wrocław. Odrę okrzyknięto więc najsilniejszym z beniaminków. Jak w tym kontekście ocenić jej 7-punktowy dorobek? Jak na start - mimo wszystko nieźle, jak na fakt, że aż 4 mecze rozegrano u siebie - trochę gorzej. Bez względu na to, publiczność będzie domagała się punktów. A szykuje się najwyższa w sezonie frekwencja. Podobna towarzyszyła też czerwcowemu spotkaniu z Górnikiem Wałbrzych. Wtedy jednak obejrzano bezradność zespołu i jego porażkę. Sporo z tamtych widzów wraca na stadion, by raz jeszcze spróbować się przekonać.
- Zdajemy sobie sprawę z tego, jak bardzo ważny jest to mecz. Widzimy i słyszymy. Zrobimy więc wszystko, by wygrać - zapewnia głogowski szkoleniowiec.

Tagi

Chrobry TVwięcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Złoty

Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

Przyjaciele

#
#