POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

Dzisiaj jest24.02.2020
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

Hałambiec: spokojnie przygotować się na derby

15.09.2013 Autor: ŁJ Źródło: własne


Ledwo co skończył się mecz z Błękitnymi Stargard Szczeciński, a już padło słowo "Wałbrzych". Zaczęli kibice, którzy podchodzącym podziękować za doping piłkarzom zaintonowali: "Tylko zwycięstwo, w Wałbrzychu tylko zwycięstwo!" - Na pewno o nie zagramy - zapowiada trener Ireneusz Mamrot. - Pozostaje spokojnie się do tego przygotować - dodaje Mateusz Hałambiec.

Reklamy meczom Górnika z Chrobrym robić nie trzeba, bo zrobiły ją poprzednie lata. Tysiące na trybunach, liczbowe rekordy, efektowne oprawy, pogromy jednych i drugich, bójka… piłkarzy, owiany złą sławą rzut karny w doliczonym czasie gry, bezpośrednia walka o awans… To wszystko wraca, bo w sobotę dojdzie do meczu na szczycie. Pierwszy Chrobry, drugi Górnik. Nawet część konferencji prasowej poświęcono nie temu, co wydarzyło się w meczu z Błękitnymi, a temu, co nadchodzi.
- Nie będę niczego obiecywał, bo już kiedyś to zrobiłem… Może nie do końca obiecywałam, ale dużo o tym mówiliśmy, a wyszło inaczej - odpowiada trener Mamrot. - Bardzo zależy nam na tym meczu. Wiemy, jak wyglądały spotkania z Górnikiem w poprzednim sezonie. Zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego jestem przekonany, że woli walki i determinacji na pewno nam nie zabraknie. A o trzy punkty gramy w każdym meczu. W tym z Górnikiem też interesuje nas wygrana.

Póki co Chrobry na osiem gier nie przegrał żadnej, choć w tej ósmej coś jakby się zacięło. Mimo wygranej, nie było tak spokojnie, jak we wcześniejszych meczach, a spory wpływ na końcowe zwycięstwo miała pewnie czerwona kartka dla zawodnika Błękitnych. Niektórzy zastanawiali się więc, czy to nie oznaka jakiegoś kryzysu, który - chcąc, nie chcąc - i tak musi nadejść. Pytanie tylko: prędzej czy później?
- Graliśmy po prostu z dobrym zespołem i trzeba było naganiać się za piłką - mówi Mateusz Hałambiec. - Klarownych sytuacji to my mieliśmy więcej. Oczywiście, przydarzyło się kilka błędów, ale cieszą punkty i to, że mecze u siebie fajnie wyglądają. Zwycięstwo napędza kolejne, dzięki czemu atmosfera jest całkiem dobra. Nam nie pozostaje nic innego, jak spokojnie przygotować się do pojedynku z Górnikiem

- Gorszy dzień zdarza się każdej drużynie. Nie da się tak dobrze rozegrać tylu spotkań i po prostu nam ten gorszy moment przydarzył się wczoraj. Poza tym Błękitni do tej pory postawili zdecydowanie najtrudniejsze warunki - dodał Mamrot, któremu chyba też lekko udziela się klimat derbów. - Obojętnie którego miejsca oba zespoły by nie zajmowały, te mecze należą do wyjątkowych. W tym roku prestiż będzie chyba szczególny. Latami nie doszło do sytuacji, w którym my z Górnikiem bylibyśmy tak wysoko. To dodatkowy smaczek.

Chrobry TV


więcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Złoty

Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

Przyjaciele

#
#