Dzisiaj jest23.10.2019

II liga: 8 czerwonych kartek

16.09.2013 Autor: ŁJ Źródło: własne

Osiem czerwonych kartek pokazali sędziowie w 8 kolejce drugiej ligi. Najwięcej, bo dwie dla zawodników Górnika Wałbrzych (w tym momencie aż 30! żółtych kartek i dwie czerwone). Najbardziej zdecydowanie zapracował na nią natomiast Marcin Kajca z Bytovii. Za faul otrzymał ją bezpośrednio.

Po 8 kolejce nastąpiła zmiana na samym dnie ligowej tabeli. Calisia Kalisz pokonała Jarotę Jarocin i dzięki temu opuściła ostatnie miejsce. Co na to trener od teraz zamykającego całość Jaroty? - Nie jesteśmy w dołku, tylko sam nie wiem gdzie my już jesteśmy - powiedział Jarosław Araszkiewicz, który raz jeszcze podkreślił trudną sytuację nie tyle drużyny, co samego klubu. - Calisia ma możliwości, aby sprowadzić jeszcze jednego napastnika i ma te oferty. Naprawdę gratuluję, ponieważ my na to nie możemy liczyć. Mam przetrzebiony skład i dziękuję trenerowi Dolacie za trzech zawodników drużyny rezerw, którzy mogli dzisiaj zagrać.

Prawdziwa huśtawka nastrojów w Opolu. 0:4 z Rozwojem, 1:4 z Chrobrym, ale kiedy grająca w dziesięciu Odra pokonała KS Polkowice 1:0, wydawało się, że kryzys jest już za nią. Tymczasem kolejne 4:0 zaaplikowała beniaminkowi Polonia Bytom.

Jeszcze mniej wesołą sytuacją ma inny z beniaminków, Ostrovia Ostrów. Dla podopiecznych Marka Nowickiego 1:3 w Kluczborku to już szósty mecz z rzędu bez zwycięstwa. W tym momencie "Ovia" jest dopiero na 16 miejscu. - Szyki popsuła czerwona kartka w 40 minucie. W protokole jest napisane, że Tomek Kempiński dostał ją za zagranie ręką. On sam twierdzi inaczej i jeśli to się potwierdzi, jestem skłonny powiedzieć, że wynik został wypaczony - oceniał Nowicki.

Czerwone kartki także w meczach Rozwoju z Górnikiem (dwie, obie dla wałbrzyszan) i Gryfa  z Bytovią (po jednej dla każdej drużyny). Bardziej pokrzyżowała ona plany Bytovii, która otrzymała ją jako pierwsza i 11 minut później straciła jedynego w całym pojedynku gola. Szczególnie boleśnie porażkę poczuli jednak zawodnicy KS-u Polkowice, którzy mimo prowadzenia 2:0, przegrali 2:3. Wszystkie trzy gole stracili od 74 minuty. Decydujący cios w 86 zadał Grzegorz Rasiak.

W środę ostatni mecz tej serii. W Zielonej Górze miejscowy UKP podejmie Raków Częstochowa.