POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

SKLEP
Dzisiaj jest23.01.2021
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

Nie będziemy zwalać na to winy (Mamrot)

16.10.2013 Autor: ŁJ / TK Źródło: własne


Piłkarze Chrobrego Głogów mają za sobą trzy spotkania z rzędu bez zwycięstwa. Przed kilkunastoma dniami do meczu z ostatnim wtedy Jarotą Jarocin przystępowali jako lider i mimo tego przegrali. Teraz outsiderem jest Calisia Kalisz, z którą głogowianie zagrają w najbliższą sobotą, już jako wicelider. Dodatkowo, ze sporymi problemami kadrowymi.

W środę zespół spotkał się na jednym, przedpołudniowym treningu. Najpierw na omówieniu w sali konferencyjnej, a dopiero później w siłowni i na boisku. W zajęciach nie uczestniczyli jednak wszyscy. Kontuzjowany jest najlepszy strzelec zespołu Bartosz Machaj. Wprawdzie nie jest to groźny uraz, jednak obecnie wyklucza go z ćwiczeń, co jego występ w sobotnim meczu 13 kolejki stawia pod znakiem zapytania.
- To uraz mięśniowy, który nie jest groźny. Nie wiadomo jednak czy będzie on do dyspozycji trenera na sobotę - wyjaśnił klubowy fizjoterapeuta Michał Jamroszczyk.

Ale to nie koniec problemów, których Chrobry narobił sobie podczas ostatniego meczu z Bytovią Bytów. Kartkami ukarano wtedy m.in. Michała Szałka i Michała Michalca, co powoduje, że obaj nie zagrają w najbliższej serii. To o tyle bolesne, że są podstawowymi zawodnikami drużyny i stanowią środek obrony, która - pod względem straconych bramek - uchodzi za najlepszą w całej lidze.
- W razie czego nie będziemy zwalać winy na gorszą sytuację, bo trzeba sobie z tym radzić - nie narzeka trener Chrobrego Ireneusz Mamrot. - Po to jest szersza kadra, żeby w zespole grali też inni.

Jak dodaje, pewne rozwiązania ma już w głowie. - Poważnie biorę pod uwagę występ na środku obrony Mateusza Hałambca, który na ten pozycji grał już z końcem poprzedniej rundy jesiennej. Wtedy pokazał się z bardzo dobrej strony. 

Mimo kadrowych kłopotów i gorszych ostatnio wyników, pomarańczowo-czarni nie tracą nastrojów i wiary.
I. Mamrot: - Z tych trzech ostatnich meczów, niedosytu nie budzi jedynie remis z Zagłębiem ze względu na sytuacje, jaka wytworzyła się na boisku. W Jarocinie mieliśmy już więcej okazji strzeleckich od rywala, a mecz z Bytovią ułożył się strasznie. Choć gdyby ktoś przyszedł na stadion nie wiedząc o tym, że gramy w dziesięciu, sam nie domyśliłby się tego. W takim przypadku trzeba więcej biegać, więc w drugiej połowie powinno być widoczne nasze coraz większe zmęczenie z każdą kolejną minutą. Zespół jednak do samego końca wytrzymał i fajnie to wyglądało. Moim zdaniem forma jest więc cały czas na dobrym poziomie. Ostatnie spotkania po prostu źle się ułożyły.
Mateusz Hałambiec: - Braki to szansa dla zawodników, którzy do tej pory grali mniej, by teraz pokazali swoją wartość. Mam nadzieję, że wyjdzie to nawet na dobre. Calisia już w każdym meczu gra jak o życie, więc musimy być bardzo skoncentrowani. I przede wszystkim zdobyć komplet punktów.

W poprzednim sezonie Chrobry dwukrotnie pokonał Calisię Kalisz 1:0. Do kolejnego starcia dojdzie w sobotę o godz. 17.00. Zapraszamy na wyjazd z głogowskimi kibicami. W innym przypadku na chrobry-glogow.pl, gdzie tradycyjnie przeprowadzimy tekstową relację na żywo.

Chrobry TVwięcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Złoty

Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

#
#