POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

SKLEP
Dzisiaj jest21.01.2021
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

Przejdą ulicami miasta, by upamiętnić

08.12.2013 Autor: ŁJ Źródło: własne


Kibice Chrobrego Głogów po raz kolejny włączają się w obchody rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. W 32 lata od tego momentu, w piątek 13 grudnia zapraszają na cykl wydarzeń, w tym marsz ulicami miasta. To inicjatywa twórców projektu Godzina Dla Polski i Stowarzyszenia Sympatyków ChG.

Obchody rozpoczną się od marszu pamięci "idzie antykomuna głogowska". Ten wyruszy o godz. 17.00 spod ratusza do kościoła św. Klemensa. Tam, o 18.30, zostanie odprawiona uroczysta msza św. w intencji ofiar systemu komunistycznego i bohaterów walczących z ustrojem. Z kolei później organizatorzy zapraszają do sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury, gdzie o 20.00 rozpocznie się koncert Andrzeja Kołakowskiego "oskarżeni o wolność".

To nie pierwsza obecność fanów ChG podczas "13-grudniowej" rocznicy. W poprzednim roku złożyli wieniec pod pomnikiem Ofiar Totalitaryzmu, a przed dwoma laty zebrali się pod Zakładem Karnym, gdzie jest tablica upamiętniająca internowanych w Głogowie.

- "Idzie głogowska antykomuna" skierowana jest do wszystkich tych, którzy zapomnieli - mówią organizatorzy. - To hołd złożony wszystkim prawdziwym, zapomnianym bohaterom, którzy walczyli z ustrojem komunistycznym. Dla żołnierzy, którzy po 1945 roku dzielnie walczyli o niepodległą Polskę. A także dla "cichych" bohaterów, którzy w grudniu 1981 roku, na barykadach, w podziemiu, w zakładach pracy po raz kolejny poprowadzili Polaków do walki o wolną Polskę, a którzy nigdy nie wystawiali piersi do orderów. Takich wielkich bohaterów mamy także w Głogowie. To dla nich jest ten dzień. Jesteśmy im to winni.
 
 
 

Tagi

13 grudnia    godzina dla polski    historia    kibice    marsz    patriotyzm    polska    rocznica    stan wojenny   

Chrobry TVwięcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Złoty

Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

Przyjaciele

#
#