POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

SKLEP
Dzisiaj jest02.03.2021
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

Marzenia ChG: stadion piłkarski

22.12.2013 Autor: ŁJ Źródło: własne


"Chrobry Głogów S.A. 2030" - to nazwa stworzonego przez Chrobrego Głogów dokumentu dotyczącego strategii jego rozwoju przez najbliższych kilkanaście lat. Poza spisaniem wszystkich marzeń, bo tak mówią o nim władze Chrobrego, pojawiła się wizualizacja sportowej bazy ChG w 2030 roku.

- Oczywiście, możemy nazwać to celami, ale Chrobry Głogów jest spółką miejską i od miasta zależy, w jakim kierunku pójdzie - powiedział dyrektor Przemysław Bożek. - Dokument oczywiście powstał w oparciu o strategię rozwoju miasta i powstał dlatego, aby obecne władze miasta i spółki oraz te przyszłe mogły z niego w każdej chwili skorzystać. Na pewno będzie więc ewoluował, będą dochodziły do niego dodatkowe rzeczy, inne usuwane, ale strategia dotycząca tego, gdzie Chrobry Głogów ma być i jak ma wyglądać w 2030 roku niech już teraz będzie czytelna.

W kilku odcinkach przedstawimy Wam poszczególne części opracowanej wizualizacji, by dojść do całościowego wyglądu obiektów za kilkanaście lat. W czwartym zapraszamy do bliższego zapoznania się z inwestycją, jaką byłaby przeprowadzona na większą skalę, niż ta sprzed kilku lat, modernizacja stadionu.

Rozbudowę stadionu przybliżamy w dalszej kolejności, bo w tym momencie to najbardziej odległy temat. Najpierw musiałoby zostać spełnionych kilka warunków. Jednym z najważniejszych jest niewystarczająca pojemność obiektu w obecnym stanie. Na chwilę obecną do sytuacji z nadkompletem publiczności nie dochodzi często (po raz ostatni miała miejsce przed dwoma laty przy okazji derbowego meczu z Miedzią Legnica), ale po to powstająca strategia marketingowa i cel sportowy, jakim ma być Chrobry grający na zapleczu Ekstraklasy w najbliższej przyszłości, aby to zmienić.

Stadion po całkowitej rozbudowie stałby się typowo piłkarskim obiektem na ok. 6000 miejsc. Bieżnia lekkoatletyczna zostałaby zlikwidowana, więc powstające trybuny znalazłyby się blisko boiska. Zostałaby tylko jedna z nich. Dzisiejsza trybuna główna w zamyśle tą dominującą miałaby już nie być. Mogącą pomieścić najwięcej, bo 3000 kibiców byłaby trybuna wybudowana po drugiej stronie. Jej zapleczem stałby się piętrowy biurowiec z pomieszczeniami biurowymi Chrobrego, salą konferencyjną, restauracją, sklepem z pamiątkami czy "lożami" VIP dla partnerów biznesowych, a także - przykładowo - lokalami możliwymi do wynajęcia. Za bramkami stanęłyby trybuny dla kibiców gości i najbardziej fanatycznych fanów ChG, czyli dzisiejszy sektor "Y".

Przygotowany projekt oczywiście nie jest dokładny. Zawiera jedynie koncepcję obecnych władz, do której, w razie konieczności, w każdej chwili będzie można wrócić.
- Zdaję sobie sprawę, że to marzenia bardzo przyszłościowe i zależą od zapotrzebowania społecznego - zaznacza Przemysław Bożek. - Jeśli okażę się, że w którymś momencie stadion zrobi się za mały, kto wie czy za 10 bądź 15 lat nie będzie potrzeby jego rozbudowy. 10 czy 15 lat temu nikt nie marzył, że na obiekcie staną jupitery, a dziś są. Teraz dochodzi do podobnej sytuacji. Coś, co wydaje nam się abstrakcyjne, w 2030 roku może być standardem.
 
 
 
 
Widok na boisko z "boxu" dla partnerów i gości specjalnych Chrobrego
 
 
Projekt - Tomasz Wadas (Aknet) 
 

Tagi

inwestycja    projekt    stadion   

Chrobry TVwięcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Złoty

Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

#
#