POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

Dzisiaj jest13.07.2020
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

Mamrot o lojalności asystenta

14.06.2014 Autor: ŁJ Źródło: własne


- Był niesamowicie, niewiarygodnie lojalny - powiedział Ireneusz Mamrot zapytany o jego dotychczasowego asystenta-Jakuba Wolnego, który postanowił zrezygnować z pełnionej funkcji.

- O jego decyzji wiedziałem wcześniej - przyznał Mamrot. - Mówił, że konsultował to z żoną. Próbowałem naciskać, ale nie chciał dać się przekonać. Rozumiem to, bo przecież w grę wchodzi praca zawodowa i rodzina.

Współpracę zaczęli w czerwcu 2011 roku, zaraz po awansie do drugiej ligi. Mamrot był od pół roku w Głogowie, a Wolny prowadził jedną z grup młodzieżowych. Od tego momentu minęły więc 3 lata, na koniec których razem osiągnęli awans na zaplecze Ekstraklasy.
- Myślę, że Kuba się nie obrazi jak powiem, że jest teraz dużo lepszym trenerem niż był nim przed trzema laty. Początki były trudne, jednak z czasem to wszystko zaczęło fajnie funkcjonować. I się skończyło… Szkoda, bo nabrał bardzo dużo pewności siebie. Było to widać w relacjach czy wydawaniu poleceń. Szkoda, gdyby nie chciał tego wykorzystać w zawodzie i dalszej pracy dla klubu. Mogę zdradzić, że pozostanie obok, bo jego nowa funkcja będzie związana z pierwszym zespołem i młodszymi w nim zawodnikami. Być może czasami pojedzie też na obserwację przeciwnika w momencie, gdy sami nie damy rady. Tym bardziej, że robił to wcześniej i dobrze się na tym zna. Jednak jego najważniejsza cecha to dla mnie coś innego. To lojalność. Był niesamowicie, niewiarygodnie lojalną osobę. Czułem, że stoi za mną i za to pragnę bardzo podziękować.

Od teraz współpracownikiem Mamrota będzie Adrian Siemieniec. To ciekawe połączenie, bo głogowski szkoleniowiec nabiera coraz więcej doświadczenia, a jego nazwisko zyskuje na wartości. Siemieniec ma z kolei 22 lata.
- Nie chciałbym, aby jego wiek był podstawą do oceny. Znamy się od dwóch lat. Przez ten czas często pomagał nam w analizach przeciwnika, stąd wiele rozmów osobistych i telefonicznych. Jestem przekonany, że bardzo pomoże, bo Adrian Siemieniec to merytoryczna wiedza i całkowite poświęcenie temu, co robi. A robi to przez 24 godziny. To, że zamierza zamieszkać w Głogowie, jest najlepszym dowodem - komentuje Mamrot.

Dzwoniąc w sobotę do I. Mamrota, zastaliśmy go na… plaży. Ale to już ostatnie dni wytchnienia i ładowania akumulatorów. 24 czerwca Chrobry powróci do treningów przed startem pierwszej ligi. Wtedy też na dobre zacznie się nowa współpraca.
- Wcześniej byłem w naszych górach, teraz jestem nad naszym morzem - zdradził. - Najważniejsze, że cały czas z rodziną. Przyznam, że o ile w poprzednich latach moje urlopy to i tak była praca, o tyle teraz przez pierwszy tydzień odpoczynku całkowicie się wyłączyłem, piłka zeszła na dalszy plan. Stres związany z końcówką ligi zrobił swoje. W tym momencie wieczorami już zdarza się trochę popracować, a znając siebie od nowego tygodnia pewnie z niecierpliwością będę wyczekiwał startu.

Tagi

Chrobry TVwięcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Złoty

Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

Przyjaciele

#
#