POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

Dzisiaj jest18.11.2019
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

Hirśkyj i Hudyma w Chrobrym

03.02.2015 Autor: ŁJ Źródło: własne


Dwóch pomocników z Ukrainy, 24-letni Stepan Hirśkyj i o rok starszy Wołodymyr Hudyma oficjalnie w Chrobrym Głogów. Dziś obaj podpisali kontrakty z głogowskim klubem. Wiosną zagrają więc w pomarańczowo-czarnych barwach, podobnie jak wcześniej ściągnięci Mateusz Prus, Damian Byrtek, Tomasz Zając i Marcel Gąsior.

Spośród tej dwójki, dłużej w Chrobrym przebywał Hudyma, niemal od samego początku przygotowań. Jednak już po pierwszym sparingu z Jagiellonią Białystok trener Ireneusz Mamrot powiedział, że widzi go w składzie.
- Potwierdził, że będzie wartościowym graczem. Zaliczył bardzo dobry występ, widać że ma duże umiejętności - komentował Mamrot.
Podobnie było z drugim piłkarzem, bo równie szybko do siebie przekonał. Do zespołu dołączył na początku ubiegłego tygodnia i już po kilku dniach klub rozpoczął ustalanie warunków kontraktu oraz załatwianie formalności. 

Hirśkyj na Ukrainie rywalizował m.in. na najwyższym poziomie ligowym. Grał w Karpatach Lwów, Nywie Tarnopol i ostatnio w FK Połtawa (drugi poziom rozgrywek). W Polsce w poprzednim roku sprawdzał go Górnik Zabrze.

Hudyma jest wychowankiem Karpat Lwów, skąd w połowie ubiegłego roku przeniósł się do klubu Nywy Tarnopol. Tam, w drugiej lidze ukraińskiej, w 13 występach zdobył 3 bramki, ale ciekawostki biorą się przede wszystkich z czasów jego pobytu w Karpatach. W tym okresie był zawodnikiem młodzieżowych reprezentacji, ale przede wszystkim zagrał w trzech meczach Ligi Europy. W 2010 roku wchodził na kilkanaście końcowych minut w spotkaniach z Paris Saint-Germain i Sevillą, wcześniej zaliczając ligowy debiut z czołową ekipą.
 
 
 
Stepan Hirśkyj
 
 
Wołodymyr Hudyma

Tagi

Chrobry TV


więcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Złoty

Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

Przyjaciele

#
#