POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

Dzisiaj jest29.03.2020
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

5 dni: Pawlak-Mamrot na razie 3:0

02.03.2015 Autor: ŁJ Źródło: własne


Pięć dni do inauguracji rundy wiosennej w pierwsze lidze i zarazem do meczu Chojniczanki Chojnice z Chrobrym Głogów. Na razie trochę ciekawostek. Tych dostarczają trenerzy obu zespołów. Zarówno Mariusz Pawlak z Chojniczanki, jak i Ireneusz Mamrot z Chrobrego to najdłużej pracujący w jednym miejscu szkoleniowcy zaplecza ekstraklasy. Dominuje Mamrot, bo w Głogowie jest od 51 miesięcy przy 33 miesiącach Pawlaka, ale - mimo że statystyki mają niemal identyczne (43 procent zwycięstw, średnio 1.6 punktów na mecz) - to w bezpośrednich pojedynkach coach Chojniczanki bije na łeb na szyję. Chrobry Mamrota jeszcze ani razu nie wygrał z "Chojną" Pawlaka.

Obu szkoleniowców sporo łączy. Długie staże i identyczne pod względem statystyk wyniki osiągane w swoich klubach. M. Pawlak jest jednak jakby krok do przodu. Szybciej wskoczył z Chojniczanką do pierwszej ligi, choć trzeba pamiętać, że I. Mamrot miał dłuższy dystans do pokonania i zaczynał od trzeciej. To jednak jakby przekładało się na bezpośrednie pojedynki. W sezonie 2012/13, w którym "Chojna" z drugiego miejsca wywalczyła awans, dwukrotnie pokonała głogowian 2:0. W obu meczach pomarańczowo-czarni byli właściwie bez szans. Trzecie spotkanie miało miejsce jesienią. Mimo że na Wita Stwosza, rywale wygrali 2:1. Było nawet 2:0, ale bramka Michała Michalca w drugiej połowie zapobiegał powtórzeniu rezultatu z niedalekiej przeszłości. Teraz czas na rewanż, tyle że w lepszym położeniu znów wydaje się być Chojniczanka. Zagra u siebie i jest 8 w tabeli z 5-punktową przewagą. To ona będzie faworytem zbliżającego się starcia.
 

Skoro już jesteśmy przy trenerskich stażach, dokonaliśmy zestawienia wszystkich trenerów pracujących obecnie na tym poziomie. Ponad 50 miesiącami w ChG Mamrot deklasuje stawkę. Długo, długo nikt i pojawiają się Pawlak z Marcinem Kaczmarkiem z Wisły Płock. Pierwszy z nich ma wspomniane 33 miesiące, drugi 32. Różnica polega na tym, że choć Kaczmarek oficjalnie zaczął pracę w Płocku z końcem czerwca 2012, a Pawlak w lipcu tego roku, to jednak kontrakt podpisał już na początku czerwca. Później znowu długo, długo nikt. Kolejne w rankingu liczby nie przekraczają 20 miesięcy. Na samym dole 6 klubów, które zdecydowały się na zmianę po jesieni. W Widzewie pojawił się Wojciech Stawowy, w Tychach Tomasz Hajto, na czym liga na pewno zyskała. Ponadto do Siedlec trafił Carlos Alós Ferrer z Hiszpanii i jest jedynym obcokrajowcem w tej roli na tym poziomie, W Ząbkach Dariusz Dźwigała, a w Świnoujściu i Nowym Sączu szkoleniowców przedstawiono dopiero w ostatnich dniach. Flotę poprowadzi Romuald Szukiewłowicz, a Sandecję Dariusz Wojtowicz.
 
 Klub (imię i nazwisko)
 Staż w klubie (długość w miesiącach)
 Chrobry Głogów (Ireneusz Mamrot)  51
 Chojniczanka Chojnice (Mariusz Pawlak)  33
 Wisła Płock (Marcin Kaczmarek)  32
 Bytovia Bytów (Paweł Janas)  19
 Termalica Nieciecza (Piotr Mandrysz)  14
 Olimpia Grudziądz (Dariusz Kubicki)  14
 Wigry Suwałki (Zbigniew Kaczmarek)  10
 Zagłębie Lubin (Piotr Stokowiec)  10
 Stomil Olsztyn (Mirosław Jabłoński)  8
 Arka Gdynia (Grzegorz Niciński)  5
 Miedź Legnica (Janusz Kudyba)  5
 GKS Katowice (Artur Skowronek)  4
 Widzew Łódź (Wojciech Stawowy)  3
 GKS Tychy (Tomasz Hajto)  3
 Dolcan Ząbki (Dariusz Dźwigała)  2
 Pogoń Siedlce (Carlos Alós Ferrer)  2
 Flota Świnoujście (Romuald Szukiełowicz)  1
 Sandecja Nowy Sącz (Dariusz Wojtowicz)  1
 

Chrobry TVwięcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Złoty

Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

Przyjaciele

#
#