POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

Dzisiaj jest06.04.2020
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

ChG z Szopą zamyka kadrę

02.03.2015 Autor: ŁJ Źródło: własne


Oficjalnie: Chrobry pozyskał z trzecioligowej Soły Oświęcim Igora Szopę. 20-letni środkowy pomocnik to siódmy i zarazem ostatni nowy zawodnik w zespole. Szopa pokazał się kibicom już podczas piątkowej prezentacji. Dziś, w ostatnim dniu okienka transferowego, wykonano wszystkie formalności.

I. Szopa pochodzi z Czeladzi. Grał m.in. w rodzinnej miejscowości, ale też w grupach młodzieżowych Zagłębia Sosnowiec. W połowie 2013 roku trafił do Soły. Od tego momentu był podstawowym zawodnikiem trzecioligowca. W tej rundzie zdobył dla niego trzy bramki i walczył o awans do wyższej klasy (Soła po jesieni zajmuje 2 miejsce w grupie małopolsko-świętokrzyskiej).

Tym samym Chrobry zamknął swoją kadrę na dalszą część sezonu. W okresie od grudnia do teraz ściągnął do siebie siedmiu zawodników obsadzając nimi każdą formację. Między słupkami pojawił się Mateusz Prus, a na środku obrony Damian Byrtek. Najwięcej jest jednak pomocników: nie tylko Szopa, ale też Wołodymyr Hudyma i Stefan Hirśkyj z Ukrainy oraz Marcel Gąsior. Do przodu wprowadzono Tomasza Zająca. On i Gąsior to jedyni wypożyczeni zawodnicy, obaj z czołowych polskich klubów, kolejno z Wisły Kraków i Legii Warszawa. Najmłodsi nowi gracze mają po 20 lat i są nimi Zając oraz Szopa. Najstarsi (25 l.) to Prus wespół z Hudymą. W porównaniu do poprzedniego okienka, Chrobry zyskał doświadczenie, bo zarówno Zając, Byrtek, Prus, Hudyma i Hirśkyj to zawodnicy z występami na poziomie najwyższych lig, polskiej Ekstraklasy, holenderskiej Eredivisie i ukraińskiej Premier Lidze.  

Tagi

Chrobry TVwięcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Złoty

Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

Przyjaciele

#
#