POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

Dzisiaj jest07.07.2020
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

SOB. 15.00: CHOJNICZANKA-CHG

06.03.2015 Autor: ŁJ Źródło: własne


Na pewno nie w takim stanie trenerzy Chrobrego chcieliby zacząć wiosenną, czyli decydującą walkę o utrzymanie pierwszej ligi dla Głogowa. Drużyna ma tylko punkt przewagi nad miejscem barażowym, a zaczyna od wyjazdowego pojeydnku z wyżej notowaną Chojniczanką i - co ważniejsze - z dużymi brakami w składzie. Czy inni zdołają to ogarnąć? Przekonamy się w sobotę. Mecz w Chojnicach o godz. 15.00.

Przeciwko Chojniczance nie zagrają m.in. Łukasz Szczepaniak i Damian Piotrowski. Już brak tych dwóch nazwisk w składzie wygląda poważnie. Obaj jesienią zdobyli dla Chrobrego 11 bramek mając jeszcze 11 asyst, a to blisko połowa dorobku całej drużyny. Dodatkowo nie zagra Wołodymyr Hudyma, i Stepan Hirśkyj. Niepewny jest udział doświadczonego Adama Samca. W okresie przygotowawczym pomarańczowo-czarni mieli problem ze zdobywaniem bramek (5 goli na 7 sparingów, z czego 3 w jednym z meczów), więc brak trzech ofensywnych graczy na pewno spowoduje, że nie wszyscy dobrze prześpią noc poprzedzającą mecz. Podobne kłopoty po raz ostatni towarzyszyły Chrobremu na finiszu rundy jesiennej. Z dużymi brakami podopieczni Ireneusza Mamrota udali się do Niecieczy i niewiele byli tam w stanie zrobić. Zasłużenie przegrali 0:3. To był jednak lider.

Chojniczanka przynosi zresztą Chrobremu pecha. To właśnie od Chojnic zaczęły się poważne tarapaty Velina Damyanova, który od tamtego spotkania, a miało ono miejsce blisko 2 lata temu, zagrał tylko... 2-krotnie. Przed Chojniczanką prawdopodobnie więzadło zerwał także Szczepaniak, więc i on może długo w piłkę nie pograć. Ponadto z Chojniczanką Chrobry najczęściej po prostu przegrywa. Wygrał i zremisował w sezonie 2011/12, ale późniejsze rezultaty to 0:2, 0:2 i 1:2. Wszystkie zasłużone.

Chojniczanka to 8 zespół ligi z 4-punktową przewagę nad głogowianami. Punktuje przede wszystkim u siebie. Tam, na 27 możliwych zdobył 17 punktów i stracił jedynie 4 bramki (najmniej z całej ligi). Tak było jesienią, którą jednak oddziela długa zimowa przerwa, więc trzeba postawić wyraźną kreskę.
- Po takiej przerwie zawsze jest jakaś niewiadoma - mówi trener Ireneusz Mamrot.
- To czy przygotowałem zespół na 100 procent okaże się w sobotę - podobnego zdania jest szkoleniowiec rywali Mariusz Pawlak (czas.tygodnik.pl).

Podobnie jak Chrobry, zespół zyskał trochę doświadczenia. Z Floty Świnoujście pozyskano Rafała Grzelaka, który ma ponad 100 występów w ekstraklasie. I podobnie jak w Chrobrym nie wszystkie ważne postacie zagrają, jednak kontuzjowany Andrzej Rybski nie robi tego od września. Mniejsze kłopoty i gra u siebie powodują, że Chojniczanka wydaje się być faworytem. Ale to jednak pierwszy mecz po kilkumiesięcznej przerwie... Początek w sobotę o godz. 15.00.
 
 

O KLUBIE

Pełna nazwa: Miejski Klub Sportowy Chojniczanka 1930 Chojnice
Rok powstania: 1930
Adres: Mickiewicza 12, 89-600 Chojnice
Kontakt: (52) 397 50 01; sekretariat@mkschojniczanka.pl
Internet: www.mkschojniczanka.pl (oficj.), www.chojniczanka.pl (nieoficj.)
Barwy: żółto-biało-czerwone
Sukcesy:
- 14. miejsce w I lidze - 2013/14
Stadion:
- Stadion Miejski Chojniczanka 1930
- pojemność - 3500 miejsc
- oświetlenie - brak
- boisko - 100 m x 68 m 
 
Bramkarze: Michał Dumieński (96), Rafał Misztal (84), Damian Podleśny (95), Paweł Skiba (98).
Obrońcy:
Piotr Kieruzel (88), Wojciech Lisowski (92), Michał Markowski (90), Przemysław Pietruszka (84), Marek Pliszka (97).
Pomocnicy:
Daniel Chyła (88), Przemysław Czerwiński (95), Krystian Feciuch (89), Damian Gałązka (96), Marek Gancarczyk (83), Rafał Grzelak (82), Paweł Iwanicki (84), Przemysław Laskowski (95), Rafał Majtyka (98), Jakub Mrozik (93), Bartłomiej Niedziela (85), Mateusz Piechowiak (97), Łukasz Suchocki (87), Paweł Zawistowski (84).
Napastnicy:
Jeremiasz Grela (97), Tomasz Mikołajczak (87), Andrzej Rybski (85), Rafał Siemaszko (86).
Trener: Mariusz Pawlak. 

Chrobry TV
więcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Złoty

Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

Przyjaciele

#
#