POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

Dzisiaj jest07.07.2020
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

Co warto wiedzieć przed inauguracją

29.07.2015 Autor: ŁJ Źródło: własne


W sobotę inauguracja pierwszej ligi. Chrobry zagra na wyjeździe z jednym z beniaminków, MKS-em Kluczbork. Na trzy dni przed rywalizacją kilka ciekawostek. Do najważniejszych zalicza się wyraźna przewaga rywali w bezpośrednich starciach (Chrobry w Kluczborku z MKS-em jeszcze nie wygrał) oraz fakt, że do pojedynku zawodników można dodać ten trenerski. Ireneusz Mamrot i Andrzej Konwiński to najdłużej będący w jednym miejscu szkoleniowcy na tym poziomie.


- Najważniejsze. MKS Kluczbork na starcie ligi może brzmieć całkiem groźnie. Jeśli są zespoły, które komuś wybitnie nie lezą, to dla Chrobrego takim zespołem jest MKS Kluczbork. I to zdecydowanie. Na 8 spotkań z MKS-em (od roku 2007), pomarańczowo-czarni przegrali pięć. Zdarzały się takie wyniki: 0:3, 0:4, 1:4... Raz, w Głogowie, udało się co prawda wygrać, ale nie bez trudno. Dwukrotnie na prowadzenie wychodzili rywale, choć głogowianie ogarnęli sytuację i koniec końców zwyciężyli 3:2.

- Wspomniane 0:4 to mecz z jesieni 2011 roku. Dwie ciekawostki. 1) Wszystkie gole w tamtym spotkaniu zdobył Patryk Tuszyński, który wtedy pewnie jeszcze nie wiedział, że pewnym krokiem zmierza do ekstraklasy, a 4 lata później będzie bliski przejścia do Rizesporu. 2) Wtedy grano w Głogowie, a Chrobry robił to w roli beniaminka drugiej ligi. Teraz jest odwrotnie. Pojedynek odbędzie się w Kluczborku i dla odmiany beniaminkiem jest MKS. Może to coś znaczy?

- Trenerem MKS-u wciąż jest Andrzej Konwiński. Ireneusz Mamrot wyraźnie przewodzi ze swoim lada moment 5-letnim stażem w ChG, ale Konwiński - pracując w Kluczborku od 2012 roku - to również czołówka. Sprawdziliśmy i w sobotę dojdzie do pojedynku trenerów najdłużej prowadzących obecnych pierwszoligowców. Większość ekip (dokładnie dziesięć) ma szkoleniowców zatrudnianych dopiero w tym roku, w 2012 jeszcze tylko Wisła Płock i Chojniczanka Chojnice (różnice na korzyść Konwińskiego to nawet nie miesiąc)..

- Skoro o trwających przy swoim trenerach... Ostatni tego typu pojedynek mieliśmy w marcu br. Mamrot - Pawlak. W Chojnicach było 1:1 po tym, jak Chrobry wyrównał w doliczonym czasie gry.

- Do Kluczborka wybiera się grupa kibiców Chrobrego. O gościnności MKS-u przekonali się już wcześniej, ale nie wszyscy wiedzą. W tym klubie dba się o komfort fanów drużyny przeciwnej, którzy od gospodarzy otrzymują nie tylko wodę (co w sumie jest standardem), ale też... kanapki (co akurat jest niespotykane).

Tagi

Chrobry TVwięcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Złoty

Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

Przyjaciele

#
#