POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

Dzisiaj jest29.03.2020
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

Bardziej równo się nie da. Pawlak-Mamrot

25.09.2015 Autor: ŁJ Źródło: własne


Ireneusz Mamrot i Mariusz Pawlak to prawie najdłużej pracujący w jednym miejscu pierwszoligowi trenerzy (nawet biorąc pod uwagę ekstraklasę). Tak było już w marcu, gdy Chrobry szykował się na mecz w Chojnicach. Wtedy przygotowaliśmy infografikę, która podpowiadała, jak bardzo wyrównanie prowadzą swoje zespoły. Od tego momentu nic się nie zmieniło. Idą łeb w łeb.

Mamrot oczywiście deklasuje pod względem 5-letniego stażu i sukcesów z drużyną, ale pracujący w Chojnicach od czerwca 2012 roku Pawlak to także wyczyn na skalę krajową. Warto tu przypomnieć obecny sezon, w którym z pierwszoligowcami pożegnało się już sześciu szkoleniowców, i fakt, że tylko cztery kluby mają trenerów trwających przy swoim dłużej niż od 2014 roku (to także MKS Kluczbork i Wisła Płock).

Pawlak ma za to przewagę w bezpośrednich meczach (na cztery pojedynki z Chrobrym nie przegrał ani jednego, trzykrotnie wygrywając), ale cała reszta to już bardzo zbliżony poziom. W marcu informowaliśmy, że obaj osiągnęli 43 procent ligowych zwycięstw. Po chwili mecz w Chojnicach zakończył się remisem (Chrobry strzelił w doliczonym czasie gry mimo rywalizacji w dziesięciu). Remisowe są też kolejne miesiące:
  • - od tamtego momentu, włącznie ze wspomnianym meczem, zespoły rozegrały po 24 spotkania w lidze
  • - uzbierały kolejne 35 punktów (Chojniczanka) i 33 punkty (Chrobry)
  • - obecny sezon to 14 punktów ChG i o trzy mniej ekipy Pawlaka. Miejsca 7-10
  • - trochę różnic dostarcza jedynie bilans bramkowy za cały wspomniany okres. O ile rywale błyszczą przede wszystkim w ofensywie (37:34), o tyle pomarańczowo-czarni to głównie żelazna defensywa (28:21)

 

źródło: 90minut.pl

 


Czy to zapowiada zacięty pojedynek w niedzielę? Pewnie trochę tak, choć fizycznie przewagę mogą mieć głogowianie. Za Chojniczanką wczorajszy, ponad 120-minutowy występ w Pucharze Polski i perspektywa ponad 300 kilometrów do Głogowa.
- Puchar potraktowaliśmy poważnie, ale wiemy, że priorytetem jest liga. Obojętnie z kim byśmy nie grali, teraz czeka nas ciężkie spotkanie. Najważniejsza jest regeneracja - podkreślił Pawlak po zwycięstwie 2:1 z GKS-em Bełchatów (mkschojniczanka.pl).
I. Mamrot łamał już wiele blokad. Kilka tygodni wcześniej po raz pierwszy wygrał z MKS-em Kluczbork, jeszcze wcześniej - po raz pierwszy od kilkunastu lat - pokonał w derbach zespół Miedzi Legnica. To chyba dobry moment, by uzyskać przełamanie z Chojniczanką.

Mecz Chrobry-Chojniczanka w niedzielę o godz. 17.00 na stadionie w Głogowie.

Chrobry TVwięcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Złoty

Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

Przyjaciele

#
#