Dzisiaj jest05.04.2020

Trwają mecze 10 kolejki

26.09.2015 Autor: ŁJ Źródło: własne

Trzy spotkania rozpoczęły 10 serię w pierwszej lidze. W piątek same remisy: 0:0, 1:1 i 2:2.

Najwyższym wynikiem zakończyły się derby Katowic. GKS dwukrotnie wychodził na prowadzenie i za każdym razem je tracił. Remis na własnym terenie z mniej markowym Rozwojem to na pewno trochę policzek dla GieKS-y. Piłkarzom Rozwoju towarzyszył transparent "Prezydencie Krupa, dlaczego nie chce pan nam pomóc?", a kibice gospodarzy swoich pożegnali nienadającymi się do publikacji przyśpiewkami.

Miedzi Legnica jednak nie dane jest wrócić na właściwe tory prowadzące do ekstraklasy. Dziś 1:1 z Pogonią Siedlce po ratunkowym golu Łobodzińskiego w 89 minucie. To było trochę do przewidzenia, bo legniczanie mieli kadrowe kłopoty. Właściwie to nie mieli kilku ważnych zawodników. Nie grali Marquitos, Sabala, Lafrance czy Trifonow. Goście te braki wykorzystali i mają punkt.

O ile w piątek były remisy, o tyle w sobotę solidarnie wygrywali gospodarze. Prowadzenie w tabeli objęła Wisła Płock, która pokonała Bytovię Bytów 2:1. Wiślacy pierwsi strzelili (asysta Damiana Piotrowskiego) i zrobili to jako ostatni. Popisali się przede wszystkim świetną odpowiedzią, bo gdy Bytovia doszła do 1:1 w 75 minucie, rywale trafili 60 sekund później.

Wygrała też Arka Gdynia, także 2:1. Sandecji Nowy Sącz nie pomogła forma Arkadiusza Aleksandra, który strzelił w trzecim meczu z rzędu. Obecnie ma na koncie 7 goli.

W niedzielę ostatnie mecze. O 17.00 Chrobry podejmie Chojniczankę Chojnice.