Dzisiaj jest06.04.2020

LDJ: po punkcie z wyjazdów

28.09.2015 Autor: ŁJ Źródło: własne

Po remisie wywalczyły juniorskie zespoły Chrobrego w ostatniej kolejce Ligi Dolnośląskiej Juniorów. Starsza drużyna wracała z Oleśnicy z 1:1, młodsza ugrała 2:2 we Wrocławiu.

LDJS: Pogoń Oleśnica - Chrobry Głogów 1:1 (0:1)
Bramki (Chrobry):
Kobiela.
Chrobry: Tyźlik - Sędziński, Michałowicz, Gancarski, Rak - Chrostowski (46 Hliwa), Dobrakowski, Żak, Nawrot (80 Kowalski) - Kobiela, Bandura.
Żółte kartki (Chrobry): Gancarski, Michałowicz.
Czerwone kartki (Chrobry): Kobiela (za dwie żółte).
Przemysław Mazan, trener: Po wypowiedziach i ocenie nastawienia pomeczowego zawodników można jednoznacznie stwierdzić, że straciliśmy na wyjeździe 2 punkty i nikt w zespole nie jest zadowolony z takiego obrotu sprawy. Będąc zespołem przeważającym należy to udokumentować bramkami, za wrażenia artystyczne i stwarzane sytuacje nikt punktów nie przyznaje.

LDJM: FC Academy Wrocław - SMS Certus Chrobry Głogów 2:2 (1:0)
Kamil Pleń 55, Damian Stachurski 72.
Chrobry: Pelczar - Kierkiewicz, Skiba, Stupnicki, Pleń, Kotyla, Tupiec, Janicki,
Łuszczewski, Żugaj, Prychod. Po przerwie zagrali: Mróz, Dybizbański, Stachurski, Susfał, Fllis.
Paweł Rząsa, trener: To był bardzo ciekawy mecz, na trudnym terenie. Drużyna FC Academy w poprzednim sezonie wygrała naszą ligę. Pierwsze 25 minut było dla nas. Na początku meczu w dobrej sytuacji znalazł się Igor Łuszczewski, niestety podjął niewłaściwą decyzję. Nasze ataki były ciekawe, dobrze wyglądały stałe fragmenty gry, panowaliśmy nad sytuacją. Jednak w okolicach 30 minuty nasza defensywa popełniła błąd, a z tego prezentu bezlitośnie skorzystał napastnik FC Academy, który zdobył bramkę na 1:0. W przerwie mocna, męska rozmowa w szatni, po której chłopaki zareagowali wspaniale. Rzuciliśmy się do odrabiania strat. Kamil Pleń już w 50 minucie wyrównał na 1:1, chwile później mieliśmy kolejne dwie sytuacje. Tymczasem w okolicach 65 minuty drużyna z Wrocławia wyszła z kontrą i było 2:1. Nasza determinacja jednak nie zmalała i udało nam się doprowadzić do remisu za sprawą bardzo ładnej, indywidualnej akcji Damiana Stachurskiego. Sumując, graliśmy o pełną pulę, lecz uważam, że remis również jest dobrym wynikiem. Na indywidualne wyróżnienie zasłużyli Kamil Kotyla oraz Dawid Skiba, którzy zagrali na dobrym poziomie. Kamil Pleń za wspaniałe podejście, charakter oraz kolejną ładną bramkę, a Damian Stachurski, bo dał bardzo dobrą zmianę i zdobył wyrównującego gola. Dziękuję całemu zespołowi, bo pokazał wielkie serca i ambicję.