Dzisiaj jest15.11.2019

LDJ: jak co tydzień

02.11.2015 Autor: ŁJ Źródło: własne

Tak się składa, że ostatnie doniesienia z juniorskich boisk zaczynamy od wyliczanki. Wyliczanki meczów bez porażki. Tym razem też musimy, bo oba zespoły Chrobrego wygrały swoje mecze w lidze. Juniorzy starsi pokonali Śląska Wrocław 4:0, długo rywalizujący w dziesięciu młodsi wygrali z drugim Śląskiem 2:0. Seria pierwszych - 6 spotkań, seria drugich - już 12.

Juniorzy starsi dobrymi występami pną się do góry. Obecnie mają 4 miejsce. Młodsi utrzymują się w czubie, który liczy się w walce o awans do makroregionu. Zaczną się jednak schody. W najbliższy weekend pomarańczowo-czarni zmierzą się z Polonią-Stalą Świdnica (6 miejsce), później ze Śląskiem Wrocław (4). To chyba ich decydujący moment.

LDJS: Chrobry Głogów - Śląsk Wrocław 4:0 (2:0)
Bramki (Chrobry):
Rybak x2, Dobrakowski, Filipowicz.
Chrobry: Tyźlik - Rak, Lampa, Michałowicz, Małucki - Rybak (85 Kowalski), Dobrakowski, Kobiela, Nawrot (60 Hliwa) - Filipowicz (55 Żak), Serweta (70 Chrostowski).
Żółte kartki (Chrobry): Kobiela, Rybak.
Przemysław Mazan, trener: Kolejny, dobry mecz, w którym nie zabrakło walki, ciekawych akcji, jak również przestojów w naszej grze. Zdecydowanie dwa najlepsze fragmenty w naszym wykonaniu to początkowa i końcowa faza meczu. Przez 20 minut graliśmy dobrą piłkę z nastawieniem na pressing, natomiast od 60 do 90 minuty w sposób właściwy wyprowadzaliśmy kontrataki i wykorzystywaliśmy słabszą dyspozycję fizyczną gości. Środkowa część meczu to zdecydowana walka o każdą piłkę na własnej połowie - dwubramkowa zaliczka pozwoliła nam na cofnięcie zespołu i przyjmowanie ataków gości w swojej strefie obrony. Trzeba przyznać, że w tym czasie Śląsk stworzył kilka dogodnych sytuacji bramkowych. Postawienie twardych warunków fizycznych w obronie i gra szybkimi zawodnikami na skrzydłach w znaczny stopniu przyczyniła się do zainkasowania kompletu punktów. Najbardziej cieszy kolejne konsekwentne spotkanie całej drużyny i zespołowa praca na uzyskanie korzystnego wyniku.

LDJM: SMS Certus Chrobry Głogów - Śląsk II Wrocław 2:0 (2:0)
Igor Łuszczewki 11, 20.
Chrobry: Pelczar - Skiba, Kierkiewicz, Magdziak, Pleń, Kotyla, Stachurski, Tupiec, Prychod, Łuszczewski, Janicki. Ponadto zagrali: Poźniak, Flis, Susfał,  Dybizbański, Mróz, Żugaj.
Czerwone kartki: Janicki 29 (Chrobry - za drugą żółtą).
Paweł Rząsa, trener: Bardzo dobrze weszliśmy w mecz. Szybko zdobyliśmy prowadzenie, dwoma ładnymi bramkami popisał się dobrze grający w tym dniu Igor Łuszczewski. Kontrolowaliśmy spotkanie, stworzyliśmy w nim jeszcze kilka ciekawych akcji. Niestety od 29 minuty meczu musieliśmy grać w osłabieniu. Drugą żółtą kartkę otrzymał Maciej Janicki. Po tym wydarzeniu musieliśmy się cofnąć i zagrać z kontrataku, mecz się bardzo zaostrzył, od tej pory dominowała twarda walka o każdy metr boiska. Niemniej jednak utrzymaliśmy prowadzenie do końca. Chłopcy pokazali dużą determinację. Uważam, że zasłużenie wygraliśmy te spotkanie. Na pochwałę zasłużył cały zespół.