POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

SKLEP
Dzisiaj jest03.12.2021
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

Sędziak: zrobić coś dla siebie

08.12.2015 Autor: ŁJ Źródło: własne


Podobnie jak wcześniej przepytany Michał Michalec, również będący od kilku lat w Chrobrym Damian Sędziak jesienią musiał pogodzić się z rolą zawodnika częściowo rezerwowego. Zdradził, że nie zamierza odpuszczać. - Teraz trochę wolnego, ale lada dzień zaczynamy indywidualną pracę wydolnościową. Trzeba też myśleć o tym, co dodatkowego zrobić dla siebie. W tym celu specjalne badania - mówi Sędziak.

Najpierw trochę o rundzie zespołowej zdaniem pomocnika.
- To będą spokojne święta - mówi krótko o 7 pozycji drużyny. - Zrealizowaliśmy cel i spokojnie można przygotowywać się do kolejnej rundy, bez jakiejś niepotrzebnej spiny. Mówię o spokoju, ale mam na myśli tylko przygotowania. Tabela jest na tyle ściśnięta, że po dwóch przegranych meczach możemy patrzeć na dół tabeli. Do pierwszego meczu z Miedzią Legnica jeszcze sporo czasu, lecz jak już przyjdzie, to koniecznie trzeba punktować.

- Czas szybko leci. W moim przypadku runda minęła błyskawicznie i chciałbym, żeby jeszcze trochę potrwała - dodaje już bardziej indywidualnie. - Czuję pewien niedosyt po swojej grze. Czuję, że mogłem dać więcej i więcej grać, choć wiem też, że mamy silny zespół i silną kadrę, dlatego nie zawsze wygląda to tak, jakbym chciał.

Statystycznie: Sędziak w lidze i Pucharze Polski rozegrał 19 spotkań, 12-krotnie będąc w wyjściowej "11". Jedna bramka, dwie asysty, jedna czerwona kartka, trzy żółte. Pewnie trochę wściekał się na rolę rezerwowego, bo gdy dawał zmianę, potrafił zrobić robotę. Przykładowo, w Nowym Sączu pojawił się na boisku przy stanie 0:1. Prezentował się bardzo dobrze, ale już po 11 minutach zszedł za czerwoną kartkę. W drugiej połowie wchodził też w spotkaniu z MKS-em Kluczbork. Było 1:1, po drodze zaliczył dwie asysty i efekt finalny to 5:1. Są więc dobre podstawy.
- Były od nas dwie osoby z Warszawy, które będą przeprowadzać badania części zawodników - zdradza. - Niektórzy się zdecydowali. Będą dotyczyły naszego zdrowia, sposobu żywienia, tego, dlaczego łapiemy kontuzje. Gdy dostanę wyniki, to mam nadzieję, że mniej więcej otrzymam pogląd na to, w jaki sposób prowadzić swój organizm, aby w trakcie rundy nie męczyć się z kontuzjami. Aby myśleć tylko o meczach i treningach, a nie o tym, że coś boli.

Dodajmy, że w minionej rundzie Sędziak nie miał większych problemów zdrowotnych, ale w poprzednim sezonie już tak. Wtedy stracił pół jesieni i część wiosny.

Na koniec już trochę luźniej, bo przecież luźniejszych będzie kilka najbliższych tygodni.
- Chciałbym odwiedzić rodziców - mówi o swoich mniej zawodowych planach. - Urodziło mi się dziecko, a rodzice już dawno nie widzieli wnuka. Chciałbym też pokazać narzeczonej kilka ciekawych miejsc w Polsce. Choćby to, gdzie grałem wcześniej - Toruń. Już nawet odezwałem się w tej sprawie do kolegi.

Tagi

Chrobry TV
więcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Platynowy

Business Club Złoty


Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

#
#