POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

SKLEP
Dzisiaj jest20.04.2021
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

300, 150, 100

17.03.2016 Autor: ŁJ Źródło: własne


Adam Samiec strzelający gola nr 300 w swoim 150. meczu? To nie jest niemożliwe. Po odejściu Mateusza Hałambca, który za sprawą sześciu lat w Chrobrym powoli zbliżał się do dwustu ligowych występów w zespole, statystyczne zestawienia chwilowo straciły sens. Ale tylko chwilowo. Okazją do przypomnienia liczb jest sobotni mecz z Sandecją Nowy Sącz. Jeśli któryś z piłkarzy zdobędzie jako pierwszy dla Chrobrego gola, będzie to bramka nr 300 w historii gier na poziomie pierwszej ligi. Natomiast jeśli na boisku zagrają Adam Samiec i Damian Sędziak, będą to ich jubileuszowe występy - kolejno 150 i 100.

Chrobry powoli, ale systematycznie dochodzi do granicy trzysetnego trafienia. O nim po raz pierwszy napisaliśmy z końcem rundy jesiennej, przed meczem z Pogonią Siedlce, po którym licznik jednak nie drgnął. Ruszyło za to wiosną. 2:1 z Miedzią i 1:1 w Bełchatowie powodują, że Chrobry ma obecnie 299 goli na zapleczu najwyższej ligi. Może być tak, że nawet jeśli jubileuszowa bramka padnie, to nie do ona choćby punktu, ale ze statystycznego punktu widzenia będzie istotna. Z historycznego także, bo bramkę nr 100 i później 200 zdobywała ta sama osoba - jedna z ikon głogowskiej piłki nożnej, Jarosław Helwig. Co ciekawe, "Helas" takie gole strzelał bardzo podobnie, w obu przypadkach w... 90 minucie. Czyli tak, jak Szymon Drewniak przed tygodniem.

100 gol: Jarosław Helwig (Chrobry Głogów - GKS Tychy 2:1, 24.07.1993)
200 gol: Jarosław Helwig (Miedź Legnica - Chrobry Głogów 3:2, 24.08.1996)
300 gol:  

Właśnie takie liczy powodują, że o Helwigu wciąż się mówi i wciąż pamięta. Pozostać w taki sposób w pamięci na całe lata to - przynamniej dla kibiców - naprawdę znaczące. Historia. I to jeszcze w roku, w którym Chrobry obchodzi swoje 70-lecie.

Zgodnie z tradycją, skoro za jednym i drugim razem był to Helwig, za trzecim powinien być ktoś również znaczący dla Chrobrego od strony "tożsamościowej". Długo taką osobą był Mateusz Hałambiec. Teraz czas na innych. W Głogowie nie brakuje piłkarzy od dobrych kilku lat trwających przy Chrobrym, z którymi trybuny zdążyły się mocniej zżyć lub to robią. Potencjał ma kapitan drużyny Adam Samiec, który - jeśli zagra (niegrający Samiec - jak to brzmi...) - zrobi to w lidze po raz 150-ty. Pod tym względem w czubie jest także Damian Sędziak. Spotkanie z Sandecją byłoby jego setnym. Pomiędzy nimi m.in. Michał Michalec. On jest co prawda w klubie najdłużej, od czasów trzeciej ligi, ale był okres, w którym zmagał się z kontuzją, i jest okres, w którym gra rzadziej. Stąd "tylko" 148 gier Michalca.

Najwięcej ligowych meczów w barwach Chrobrego:
1. Adam Samiec - 149 ligowych występów (+ 11 Puchar Polski)
2. Michał Michalec - 148 ligowych występów (+ 11 PP)
3. Krzysztof Ziemniak - 111 występów (+ 10 PP)
4. Łukasz Szczepaniak - 103 ligowe występy (+ 8 PP)
5. Damian Sędziak - 99 ligowych występów (+ 9 PP)

Pięciu piłkarzy, w sumie 610 meczów w lidze, średnio 1200 na jednego. Musi cieszyć to, że mimo zmian w kadrze co rundę, ten trzon najbardziej zżyty z miejscem wciąż istnieje i ma się nieźle.

Tagi

adam samiec    damian sedziak    historia    jubileusz    statystyki   

Chrobry TVwięcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Platynowy

Business Club Złoty


Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

#
#