POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

SKLEP
Dzisiaj jest20.04.2021
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

Helwig, Prokop, Górski

25.04.2016 Autor: ŁJ Źródło: własne


Od lat Chrobry nie miał u siebie takiego nominalnego napastnika, jakim jest dziś Maciej Górski. Najlepszym dowodem są statystyki. W sobotę zdobył swojego 13. gola w sezonie i w klasyfikacji najlepszych strzelców zaplecza ekstraklasy zajmuje 2 miejsce. Ta trzynastka wysunęła go także na 3 miejsce w rankingu czołowych snajperów Chrobrego na tym poziomie. Być za Jarosławem Helwigiem i Mirosławem Prokopem, i to po niespełna jednym sezonie, to już coś.

Najwięcej - 18 goli w historii występów Chrobrego na zapleczu najwyższej klasy ma klubowa legenda, Jarosław Helwig. 14 bramek należy do kolejnej zasłużonej postaci głogowskiej piłki, Mirosława Prokopa. Ostatnia regularność Górskiego (gol w każdym z czterech ostatnich spotkań) powoduje jednak, że ten nie mający nawet rocznej obecności w Chrobrym zawodnik zbliżył się do sporo mówiących nazwisk. Górski jest zresztą jedynym piłkarzem obecnych czasów, który pod względem strzeleckim mieści się w piątce. Wspomniani Helwig i Prokop, a także Emil Nowakowski czy Zbigniew Czajkowski to przecież zawodnicy kojarzeni tylko z latami 90-tymi.

Maciej Górski nie jest jednak najlepszym strzelcem obecnego składu, biorąc pod uwagę całość występów. 25 bramek w lidze i Pucharze Polski ma Łukasz Szczepaniak, 18 Michał Ilków-Gołąb, a 16 Mateusz Machaj. Tu Górski jest dopiero piąty. Szczepaniak wprawdzie nigdy nie był takim typowym napadziorem, Ilków-Gołąb gole zdobywał przede wszystkim jako... prawy obrońca, a starszy z braci Machajów jako pomocnik, ale większości graczom z czuba gromadzenie tych bramek zajęło kilka sezonów. "Góral" natomiast średnio strzela w co drugim spotkaniu. Wyjątkiem jest Machaj, który swoje 16 trafień zaliczył w ciągu jednego roku, dzięki temu był królem strzelców trzeciej ligi w sezonie, po którym Chrobry awansował do drugiej. Kto wie czy Górskiemu nie uda się pobić i tego osiągnięcia, a jeśli tak, będzie pierwszym od wielu lat piłkarzem z taką ilością goli. W drugoligowym Zniczu Pruszków, z którego przychodził do Głogowa, już mu się to udało. Poprzedni sezon kończył bowiem z 19 bramkami (15 liga + 4 PP).

 

Dodajmy, że niedoścignionym wzorem pozostaje Helwig, który - według posiadanych statystyk (nawet jeśli nie są pełne, oddają skalę) - w 250 występach w pomarańczowo-czarnych barwach zdobył 120 bramek i Zygmunt Babiracki - przynajmniej 150 goli.

 

 

 

Klasyfikacja najlepszych strzelców Chrobrego Głogów w I lidze:
18 - Jarosław Helwig
14 - Mirosław Prokop
13 - Maciej Górski
12 - Emil Nowakowski
11 - Zbigniew Czajkowski
10 - Bogdan Sokołowski

Klasyfikacja najlepszych strzelców Chrobrego Głogów (obecni zawodnicy, liga + PP):
25 - Łukasz Szczepaniak
21 - Michał Ilków-Gołąb
16 - Mateusz Machaj

15 - Damian Sędziak

13 - Maciej Górski, Bartosz Machaj
12 - Michał Michalec

 

 

 

 

 

 

 

statystyki: Rabe

Tagi

Chrobry TVwięcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Platynowy

Business Club Złoty


Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

#
#