POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

Dzisiaj jest05.06.2020
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

Turniej, sparingi, obóz. Przygotowania LDJ

20.07.2016 Autor: ŁJ Źródło: własne


Juniorski Chrobry rozpoczyna przygotowania do nowego sezonu w Lidze Dolnośląskiej Juniorów. Zespołem pokieruje w nowym sezonie Paweł Rząsa, który jeszcze kilka miesięcy wcześniej cieszył się z 1 miejsca w LDJM. Teraz czas na nowe wyzwania, choć nie ma mowy o parciu na wynik, jego powtórzenie bądź przynajmniej zbliżenie się. - Podchodzimy do tego zdroworozsądkowo, dlatego w juniorach starszych nie nastawiamy się w tym sezonie wyraźnie na wynik, lecz na szkolenie - mówi Rząsa. Najpierw jednak solidne przygotowania. Między innymi turniej na 70-lecie klubu, wyjazd na obóz i mecze kontrolne.

Pierwszym etapem przygotowa jest wyjazd na obóz do Bucza obok Boszkowa, gdzie młodzi pomarańczowo-czarni będą przebywać w dniach 23-30 lipca. - Są tam rewelacyjne warunki treningowe i socjalne - cieszy się z wyboru trener P. Rząsa.

Towarzysko drużyna zmierzy się z Pogonią Szczecin, Wartą Poznań, Śląskiem Wrocław, KS-em Polkowice oraz drużynami seniorskimi z lig okręgowych. Urozmaiceniem będzie turniej na 70-lecie klubu - 10 sierpnia juniorskie ekipy z terenu całego kraju (m.in. Stilon Gorzów, Lech Poznań i Zagłębie Lubin) staną do rywalizacji o "rocznicowy" puchar.

- Do dyspozycji mamy szeroką kadrę, co gwarantuje sporą rywalizację - komentuje sytuację zespołu głogowski szkoleniowiec. - Jesteśmy po rozmowie i wstępnych ustaleniach z trenerem Jarkiem Helwigiem, władzami Chrobrego i Szkoły Mistrzostwa Sportowego Certus. Chcemy, by ci najlepsi juniorzy mogli ogrywać się już w piłce seniorskiej w czwartoligowych rezerwach, po których trafialiby do pierwszej drużyny. Uważam, że takie seniorskie przetarcie jest bardzo ważne i to najbardziej prawidłowy model funkcjonowania struktury w klubie. Podchodzimy do tego zdroworozsądkowo, dlatego w juniorach starszych nie nastawiamy się w tym sezonie na wynik, lecz na szkolenie i rozwój perspektywicznych zawodników, po czym nasi wychowankowie mogliby trafiać wyżej. Chociaż, jeśli czas pokaże, że młodsza grupa walcząca w juniorach stworzy sytuację ugrania czegoś więcej, to na pewno spróbujemy powalczyć.

LDJ-ka ruszy 20 sierpnia. Na starcie Chrobry zagra na wyjeździe z Olimpią Kamienna Góra.Tagi

juniorzy    ldj    pawel rzasa   

Chrobry TV


więcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Złoty

Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

Przyjaciele

#
#