POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

Dzisiaj jest06.07.2020
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

Skatepark przed Pływalnią

26.06.2012 Autor: TK Źródło: własne


Na terenie Chrobrego Głogów S.A. powstanie skatepark z prawdziwego zdarzenia. Głogowscy wielbiciele jazdy na rolkach i deskorolkach na pewno będą zadowoleni. Utwardzony plac z urządzeniami do rozmaitych ewolucji zlokalizowany zostanie przed Pływalnią Chrobry. Dziś jest tam trawnik.
Wczoraj gościliśmy przedstawiciela firmy projektującej i wykonującej tego typu urządzenia. Ocenił, że na tym terenie można stworzyć profesjonalny skatepark. - Miejsca jest wystarczająco - ocenia Grzegorz Górski. - Można będzie wkomponować całkiem sporo urządzeń, a także zagospodarować drzewa, które tam rosną. Niebawem przygotuję wizualizację tego miejsca.

- Byliśmy trochę sceptyczni w stosunku do tej lokalizacji - zauważają młodzi głogowianie, którzy zabiegają o budowę skateparku. - Ale po wizycie na terenie basenów, wydaje się, że miejsca jest wystarczająco.

Dodatkowym atutem jest fakt, że teren będzie dozorowany i oświetlony. Jest także miejsce na przebranie się i zostawienie rowerów. A do tego na Pływalni można korzystać z toalet i baru z przekąskami.
Także wczoraj projektant spotkał się z władzami miasta oraz przedstawicielami młodzieży, która zabiega o skatepark. Przedstawił swoją wizję obiektu, a także wysłuchał sugestii przyszłych użytkowników.
- Myślę, że jesteśmy w stanie znaleźć wspólnie rozwiązanie, które zadowoli wszystkich – zapewnia G. Górski.
Podsunął także kilka rozwiązań dotyczących nawierzchni. Wykorzystywane są betonowa i asfaltowa. - Przy czym budując betonową, trzeba ją wykonać ze specjalnej kostki lub wylać z betonu. Inaczej nie da się na tym jeździć – przekonuje. – Ja sam jestem miłośnikiem deskorolki i wiem coś o tym.
W ciągu kilku tygodni powinna być gotowa wstępna koncepcja zagospodarowania terenu. Koszt skateparku wyniesie kilkaset tysięcy złotych.

 

 

 

 Firma, której przedstawiciel został zaproszony do Głogowa przygotowała ponad 250 skateparków. Nie tylko w Polsce, ale i na Słowacji w Czechach czy ostatnio w Grecji.

Tagi

deskorolki    rolki    skatepark   

Chrobry TV
więcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Złoty

Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

Przyjaciele

#
#