POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

SKLEP
Dzisiaj jest03.12.2021
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

Sędziak: to wszystko przez ten mecz

06.07.2012 Autor: ŁJ Źródło: własne


W 27 kolejce minionego sezonu Chrobry Głogów zremisował u siebie z Elaną Toruń 1:1. Damian Sędziak, wtedy jako piłkarz Elany, bramki nie zdobył, ale - co ciekawe - to właśnie ten mecz w dużej mierze mógł przesądzić o przyjściu ofensywnego zawodnika do Chrobrego.

- Trener przyznał, że widział mnie także w kilku innych meczach. Podejrzewam jednak, że tak właśnie mogło być, bo w Głogowie zagrałem jedno z lepszych spotkań. Wracając po kontuzji, czułem się coraz lepiej, był nowy trener, a i cała drużyna pokazała się z dobrej strony - opowiada 24-letni piłkarz.

Chęci klubu to jednak nie wszystko. Musi być także chęć po stronie zawodnika. Była. I znów wszystko sprowadza się do… kwietniowego pojedynku.
- Gdy przyjechałem ze swoją byłą już drużyną na mecz do Głogowa, na własne oczy zobaczyłem, jak wygląda cała baza sportowa. Nie ukrywam, zrobiła wrażenie. Poza tym z występów w Lechu Poznań znam Bartka Machaja i jego brata, Mateusza, którzy opowiedzieli o profesjonalnym podejściu do zawodników. Na podstawie tego stwierdziłem, że warto tu przyjść i się rozwijać. W drugiej lidze różnie się to wszystko układa. Nie każdy klub jest wypłacalny, stabilny finansowo. Na to trzeba mieć uwagę, bo sporo z nich obiecuje mnóstwo rzeczy, zapewnia że wszystko będzie dobrze, a jak przychodzi co do czego, jak się podpisze kontrakt, to wychodzą różne brudy. Dziwne sytuacje znam z opowiadań kolegów, ale i sam ich doświadczałem. W Turze Turek przebywałem przez trzy lata i nie zawsze było kolorowo. W Toruniu także. Teraz mam nadzieję, że wreszcie trafiłem do klubu, w którym wszystko będzie poukładane - dodaje.

Damian Sędziak cały poprzedni sezon spędził w Elanie Toruń. Zdobył siedem bramek. Już na inaugurację rozgrywek dwie z nich, a drużyna pokonała wtedy Zagłębie Sosnowiec 2:1. Do 11 kolejki miał na koncie 5 trafień. Później doznał kontuzji, po czym strzelał rzadziej.
- W Toruniu, według zapewnień, wszystko miało być profesjonalnie. Cały zespół grał więc początkowo bardzo dobrze, a ja strzelałem więcej bramek. Później zaczęły się problemy, dwa-trzy przegrane mecze, zmiana trenera i coś się posypało. Goli nie strzelałem, jedynie asystowałem, tyle że asyst w drugiej lidze nikt nie liczy - sumuje minione rozgrywki Sędziak, który dołączył do grona ofensywnie usposobionych piłkarzy. - W Turku przez większość czasu grałem jako napastnik. Dopiero z końcem przesunięto mnie na bok pomocy, więc do Elany przechodziłem jako ofensywny pomocnik. Do Głogowa zresztą też. I choć najlepiej czuję się na lewej stronie, to jednak nie sprawia mi problemu rywalizacji w ataku bądź jako podwieszony napastnik.

Sędziak w ciągu ostatnich dwóch lat gry na drugoligowym poziomie zdobył łącznie 15 bramek: 7 w Elanie i 8 rok wcześniej w Turze Turek. To zaowocowało zainteresowaniem nie tylko ze strony Chrobrego.
- Dostałem telefon od Piasta Gliwice, tyle że po testach nic z tego nie wyszło. A już po podpisaniu umowy z Chrobrym pojawiła się propozycja z GKS-u Tychy, bo i w meczu z tym zespołem pokazałem się z dobrej strony. Uznaję jednak, że decyzja o przyjściu do Głogowa była słuszna. I życzę sobie bardzo dobrego sezonu jako drużyna - kończy.

Tagi

Chrobry TV
więcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Platynowy

Business Club Złoty


Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

#
#