Dzisiaj jest15.11.2019

ChG II: pewne 5:1 i awans w tabeli

07.05.2017 Autor: ŁJ Źródło: własne

Drugi Chrobry bez większych kłopotów pokonał w Saltex 4 Lidze Lotnika Jeżów Sudecki 5:1. To jedno z wyższych zwycięstw głogowian w sezonie, których - pod nieobecność Jarosława Helwiga - poprowadził teraz sztab pierwszoligowców z Ireneuszem Mamrotem na czele.

Pierwsza połowa może nie układała się tak dobrze, ale jednak udało się zdobyć bramkę. W 43 minucie trafił Tomasz Serweta i Chrobry schodził na przerwę mając 1:0. W drugiej połowie sporo ożywienia wniósł wprowadzony młody Dominik Nawrot, który najpierw wywalczył rzut karny, a później miał jeszcze asystę. W 48 minucie tę jedenastkę wykorzystał Patryk Obiała. Później podwyższali dwaj gracze z pierwszoligowej kadry, Michał Borecki i Konrad Kaczmarek, a drugą dla siebie bramkę zdobył jeszcze Obiała. W międzyczasie, już przy stanie 4:0, rywale - dokładnie Krzysztof Białkowski - z rzutu karnego zaliczyli honorowe trafienie, więcej szans właściwie nie mając.

Po tym 5:1 drugi Chrobry awansował na 7 miejsce w tabeli.

CHROBRY II GŁOGÓW - LOTNIK JEŻÓW SUDECKI 5:1 (1:0)
1:0 Serweta 43
2:0 Obiała 48 (k)
3:0 Borecki 62
4:0 Kaczmarek 73
4:1 Białkowski 79 (k)
5:1 Obiała 85

CHROBRY II: Janicki (85 Makuchowski) - Pietrzczyk, Małucki, Kona (75 Suchora), Kaczmarek (80 Prychod), Borecki (85 Żołądziewski), Gąsior (46 Nawrot), Serweta (87 Pleń), Szubertowski, Dobrakowski, Obiała.

LOTNIK: Mikulski - Kierlik, Madej, Turczyk, Białkowski, Górski, Niemirski, Piwiński, Suchanecki, Khodzhamkulov, Górgul. Na zmiany wchodzili: Stompór, Wyka, Kieć, Zawadzki.