Dzisiaj jest22.09.2019

Optymistyczny koniec sezonu

04.06.2017 Autor: ŁJ Źródło: własne

Mimo, że Chrobry prowadził w Chojnicach dwoma golami, a i tak zremisował, za nim nawet mimo tego bardzo dobry finisz sezonu. Trzy mecze z rzędu bez porażki, wszystkie z zespołami czołówki walczącymi o awans, dodatkowo ten trzeci w okrojonym składzie.

Cała pierwsza połowa to szanse Chrobrego. Nie było ich wiele, ale gospodarze nie mieli ich wcale. Poza tym Chrobry dysponował dużą skutecznością, bo na trzy dobre okazje wykorzystał aż dwie. W 10 minucie bramkę przyniósł rzut rożny, którego - pod nieobecność Mateusza Machaja - egzekwował jego młodszy brat, Bartek. Wcale nie gorzej. Pierwsze uderzenie obronił Łukasz Budziłek, tyle że piłkę odbił tuż przed linię. Najprędzej dobiegł do niej Seweryn Michalski. 0:1. A w 24 minucie było już 0:2. Znów zadecydowało zagranie z boku, tym razem po akcji. Z woleja z kilkunastu metrów przymierzył otrzymujący podanie Łukasz Szczepaniak i tym już zdecydowanie mocno podciął skrzydła Chojnie. W międzyczasie wstrzelić się mógł jeszcze Bartek Machaj, któremu z boku piłkę posyłał Michał Borecki - uderzył jednak za wysoko.

W drugiej połowie Chrobry skupił się głównie na spokojnej grze mającej za zadanie obronić dobry wynik. I generalnie to się udawało. Siłą rzeczy miejscowi mieli więcej z przodu w porównaniu do wcześniejszych 45 minut. W 60 minucie zdobyli kontaktowego gola. Po długiej wrzutce i zgraniu piłki na jakiś piąty metr, trafił Tomasz Mikołajczak. Później jeszcze z dobrej pozycji spudłował Andrzej Rybski, jednak także Chrobry miał z czego strzelić. Przed najlepszą szansą w 72 minucie stanął wprowadzony kilka minut wcześniej Mateusz Machaj, lecz futbolówkę po jego mocnej próbie sparował golkiper Chojniczanki. Już po 80 minucie podryblował Łukasz Szczepaniak - na tyle skutecznie, że wypracował sobie niemal czystą pozycję. Z tego miejsca spudłował, choć piłka jeszcze delikatnie otarła słupek. Wydawało się, że będzie dobrze. Niestety, w 87 minucie  gospodarzom trafił się rzut karny, którego i tak domagali się wcześniej. Sławomira Janickiego pokonał wtedy z 11 metrów Tomasz Zawistowski i zrobiło się remisowo. Obie strony i tak nie miały już nic do stracenia, więc nie zwlekały, próbując tworzyć akcje. Najbliżej zwycięskiego gola byli pomarańczowo-czarni, ale główkę Konrada Kaczmarka wybronił bramkarz Chojny.

Tym remisem oba zespoły kończą sezon. Oba spotkają się w kolejnym na tym samym poziomie. Do tego czasu jeszcze dwa miesiące, na które - z uwagi na dobrą dyspozycję w końcówce - można oczekiwać z optymizmem.