Dzisiaj jest06.07.2020

ChG II: skrajność drużyny

10.09.2017 Autor: ŁJ Źródło: własne

Drugi Chrobry to drużyna skrajności. Przed dwoma tygodniami pokonał Olimpię Kowary 5:2, potem była wysoka porażka na wyjeździe (0:4), ale u siebie znów idzie. Dziś pomarańczowo-czarni pokonali Spartę Grębocice 6:2. Po trzy bramki zdobyli Damian Kowalczyk i Serhiy Napolov. Ten drugi dwukrotnie wykorzystał jedenastki, które sam sobie wywalczył.

Przez długi czas Sparta sprawiała Chrobremu problemy, choć to on pierwszą połowę kończył prowadząc. W 25 minucie swojego pierwszego gola zdobył Serhiy Napolov. Goście jeszcze mocniej przycisnęli na początku drugiej odsłony i trzeba przyznać, że posiadali wtedy wyraźną przewagę. Z tego wzięła się wyrównująca bramka Mariusza Smolińskiego i możliwość prowadzenia, tyle że ten sam zawodnik przy rzucie karnym nie wygrał pojedynku z bułgarskim golkiperem ChG. Anatoli Gospodinov pewnie interweniował. Po tym się uspokoiło, rywale pewnie stracili fizycznie, a Chrobry nie miał tego problemu. Prowadził grę już do samego końca i strzelał. Nawet, gdy w 72 minucie Sparta zdołała zdobyć kontaktowego gola (na 2:3), po pięciu kolejnych pomarańczowo-czarni wbili aż trzy. Ostatecznie skończyło się na 6:2, które bardziej oddaje ostatnie pół godziny spotkania, a nie jego całość.

Przed spotkaniem symbolicznie podziękowano głogowskiemu sędziemu Robertowi Paryskowi z okazji tysięcznego meczu. Gratulujemy!

CHROBRY II GŁOGÓW - SPARTA GRĘBOCICE 6:2 (1:0)
6:2 Kowalczyk 78
W 57 minucie Mariusz Smoliński (Sparta) nie wykorzystał rzutu karnego (Anatoli Gospodinv obronił)

CHROBRY II: Gospodinov - Żak (70 Glinecki), Napolov, Nawrot, Dobrakowski, Małucki (78 Świdwa), Kona, Wawszczyk, Filipowicz (78 Pleń), Kowalczyk, Waleński (52 Kierkiewicz).

SPARTA: Szatkowski - Łojewski (81 Gancarski), Smoliński (65 Szala), Robacki, Bieleń (75 Górski), Gródecki, Kaczmar (65 Kubik), Filbier, Opiłowski, Koryciński, Duda (78 Gniewosz).

ŻÓŁTE KARTKI: Napolov - Kaczmar, Robacki.