POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

Dzisiaj jest24.02.2020
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

NDZ. 17.00: CHG-CHOJNICZANKA

29.10.2017 Autor: ŁJ Źródło: własne


Dziś bardzo ważny mecz! O godz. 17.00 Chrobry Głogów podejmie lidera - Chojniczankę Chojnice. Widzimy się na stadionie o godz. 17.00. 

Trzeba dodać, że Chojniczanka to lider sprzed 15 kolejki. W jej trakcie udało się ją wyprzedzić Miedzi Legnica i do meczu w Głogowie "Chojna" przystąpi jako drugi zespół ligi. Chrobry natomiast nie jako czwarty, a siódmy, bo przeskoczyła go nieoczekiwanie notująca serię trzech zwycięstw z rzędu Puszcza Niepołomice, zrobili to także Stal Mielec oraz Raków Częstochowa.

Chrobremu długo udawało się bronić 4 pozycji, nawet mimo gorszej ostatnio serii (R - P - P), bo pozwalał na nią wypracowany za sprawą świetnego początku sezonu dorobek. Teraz drużyna znalazła się już przy samej granicy, wpadła w ten ligowy kocioł, więc każda kolejna strata punktów może oznaczać spadek w dół. I aktualnie po innych wynikach to widzimy.

Trafiło, że Chrobry musi próbować odbić się na liderze sprzed weekendowej serii. Mecz Chrobry - Chojniczanka jest jednym z ciekawszych w tej kolejce, lecz po jednej i drugiej stronie ciśnienie jakby trochę opadło. Wszystko za sprawą ćwierćfinału Pucharu Polski. Pucharowe pojedynki Chojniczanki z Górnikiem Zabrze i Chrobrego z Arką Gdynia trochę nakręcały wszystko dookoła. Oba zakończyły się dwubramkowymi porażkami pierwszoligowców, które stawiają ich w bardzo trudnej pozycji, więc następujący bezpośrednio po tym PP mecz ligowy wciąż znajduje się w lekkim cieniu. O jeden dzień dłużej na pozbieranie się miała Chojniczanka. 

Kibice w Głogowie mają nadzieję, że to przede wszystkim ich drużyna zbierze się w sobie i wyciśnie więcej, niż jest w stanie. Możliwości są spore, co pokazała pierwsza część rundy, choć jak wiadomo ograniczyły ja ostatnie kontuzje i konieczność rywalizacji co 3, 4 dni. Mecz z Chojniczanką jest piątym w ciągu dwóch tygodni. Zakończy on ten maraton, który dostarczył tylko jeden punkt, więc chociaż na koniec dobrze byłoby zrobić absolutnie wszystko i zapunktować za trzy. 

Wyciśnięcie więcej, niż aktualnie drużyna może, akurat na Chojniczankę jest potrzebne. Już poprzednią jesień zespół ma świetną i kończył ją na 1 miejscu. Wiosną nie dotrzymał narzuconemu sobie tempu, ale przynajmniej na własnej skórze przekonał się, że w tej lidze można. I teraz to potwierdza, wcześniej robiąc szum na rynku transferowym. W Chojnicach zameldowali się Janukiewicz, Danielewicz czy Drozdowicz. Dodatkowo, według zapowiedzi, na Chrobrego ma powrócić kontuzjowany ostatnio kapitan Paweł Zawistowski
 
Kibicom przypominamy, że tańsze bilety (5 / 8 / 15 / 17 / 30 zł) jeszcze w niedzielę dostępne są w godz. 8.00-13.00 w kasach pływalni Chrobry. W kasach stadionu ceny wejściówek wyniosą już 10 i 20 zł. Zapraszamy na stadion, także z najmłodszymi, dla których w przypadku lepszej pogody od godz. 16.00 za małą trybuną aktywna będzie Strefa Małego Kibica. O atrakcje w tym miejscu zadba Przedszkole Niepubliczne "Poziomka Domek na Skraju" wsparta Galerią Glogovia. Ponadto w przerwie spotkania odbędzie się konkurs z nagrodami dla kibiców ufundowanymi przez Zakątek Piękna oraz klub.   
 

 

O KLUBIE

Pełna nazwa: Miejski Klub Sportowy Chojniczanka 1930 Chojnice
Rok powstania: 1930
Adres: Mickiewicza 12, 89-600 Chojnice
Internet: www.mkschojniczanka.pl (oficj.)
Barwy: żółto-biało-czerwone
Sukcesy: 
- 5. miejsce w I lidze - 2014/15, 2016/17
- awans do 1/4 Pucharu Polski - 2015/16, 2017/18
Stadion: 
- Stadion Miejski Chojniczanka 1930
- pojemność - 3500 miejsc 
- oświetlenie - zainstalowane
- boisko - 100 m x 68 m   

Bramkarze: Radosław Janukiewicz (84), Paweł Skiba (98), Błażej Wiesiołek (97), Grzegorz Wnuk (94).
Obrońcy: Tomasz Boczek (90), Maciej Dampc (95), Piotr Kieruzel (88), Wojciech Lisowski (92), Michał Markowski (90), Dominik Piechowski (00), Przemysław Pietruszka (84), Jacek Podgórski (96), Bartosz Skowron (97), Hubert Wołąkiewicz (85).
Pomocnicy: Jakub Bąk (93), Jakub Biskup (83), Przemysław Czerwiński (95), Krzysztof Danielewicz (91), Karol Fila (98), Rafał Grzelak (82), Piotr Kręcki (00), Oskar Paprzycki (98), Tomasz Prusaczyk (99), Andrzej Rybski (85), Paweł Zawistowski (84).
Napastnicy: Emil Drozdowicz (86), Krzysztof Drzazga (95), Tomasz Mikołajczak (87), Adam Ryczkowski (97).
Trener: Krzysztof Brede.  

Chrobry TV


więcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Złoty

Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

Przyjaciele

#
#